۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

پیام تهدید آمیز آمریکا به نیروهای ایران

این پیام تهدید آمیز آمریکا به دنبال تهدید ترامپ است که اخیراً به نیروی دریایی ارتش گفته است که به کشتی های ایرانی که کشتی‌های آمریکایی را آزار می دهند، شلیک کند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا (خبرگزاری سلامت) به نقل از aljazeera، نیروی دریایی ایالات متحده روز سه‌شنبه هشداری را به دریانوردان خلیج فارس صادر کرد تا ۱۰۰ متر (۱۰۹ یارد) از کشتی های جنگی آمریکا دور بمانند یا ایالات متحده آن را به‌عنوان خطر می‌شناسد و دست به اقدامات دفاعی می‌زند. این پیام تهدید آمیز آمریکا به ایران قبلا توسط ترامپ نیز ذکر شده است.

موضوع اصلی این پیام تهدید آمیز آمریکا

این اطلاعیه برای دریانوردان، که برای اولین بار توسط خبرگزاری رویترز گزارش شده است، در ادامه تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در ماه گذشته مبنی بر شلیک کردن هر کشتی ایرانی که کشتی‌های نیروی دریایی را آزار می دهد، دنبال می‌شود.

براساس متن این اطلاعیه، کشتی های مسلح که در فاصله ۱۰۰ متری یک کشتی دریایی ایالات متحده قرار دارند ممکن است به عنوان یک تهدید تعبیر شود.

یک مقام آمریکایی با صحبت از شرط ناشناس ماندن، گفت: اعلامیه جدید برای دریانوردان تغییری در قوانین درگیری ارتش آمریکا نبود.

ارتش آمریکا اظهار داشت: در یک مقطع، کشتی های ایرانی در ۱۰ متری (نه متر) از برش گارد ساحلی آمریکا قرار گرفتند.

تهدید ترامپ در پی آن واقعه بود که تهران نیز به نوبه خود گفت که تقصیر آمریکا است.

پیام تهدید آمیز آمریکا به ایران

و اما پاسخ ایران به تهدید آمریکا

رئیس سپاه پاسداران ایران در پاسخ به ترامپ کشتی‌های جنگی آمریکا را در صورت تهدید امنیت این کشور در خلیج فارس را تهدید به نابودی کرد.

دشمنی در اوایل ژانویه، هنگامی که ایالات متحده سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده ارشد نظامی ایران را در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین در بغداد ترور کرد، به افزایش بسیار زیادی پیدا کرد رسید.

ایران در تاریخ ۹ ژانویه با شلیک موشک به پایگاه های عراق تلافی کرد و باعث صدمات مغزی در یکی از سربازان آمریکایی شد.

تعامل نزدیک با کشتی‌های نظامی ایران در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ غیر معمول نبوده است. در چندین نوبت، کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده هنگام نزدیک شدن بسیار زیاد، تیرهای هشدار دهنده به سمت کشتی‌های ایرانی شلیک کردند. اما ایران قبل از حادثه آوریل چنین مانورهایی را متوقف کرده بود.

مترجم: معین حبیبی

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of