۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

پوتین انتقاد دونالد ترامپ از تجارت خانوادگی بایدن را رد می‌کند!

پوتین در حال پاسخ به اظهارات ترامپ در هنگام بحث‌های تلویزیونی با جو بایدن، رقیب دموکرات او پیش از انتخابات 3 نوامبر گفت حرف های ترامپ درباره هانتر بایدن درست نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه گفت که در روابط تجاری گذشته هانتر بایدن با اوکراین یا روسیه هیچ جنایتی نمی‌بیند و این اختلاف او با یکی از خطوط حمله دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را نشان می‌دهد.

پوتین در حال پاسخ به اظهارات ترامپ در هنگام بحث‌های تلویزیونی با جو بایدن، رقیب دموکرات او پیش از انتخابات ۳ نوامبر بود.

ترامپ که از نظرسنجی‌ها عقب است، از این بحث ها برای ایجاد اتهاماتی مبنی بر اینکه بایدن و پسرش هانتر در اوکراین اقدامات غیراخلاقی انجام داده‌اند استفاده کرده است. هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا تأیید نشده است و جو بایدن آنها را نادرست و بی‌اعتبار خوانده است.

پوتین که در گذشته ترامپ را بخاطر اینکه می‌خواست روابط بهتر با مسکو داشته باشد، تحسین می‌کرد، گفته است روسیه ضمن همکاری با رهبران ایالات متحده، سخنان تند ضد روسی جو بایدن را به خاطر خواهد داشت.

پوتین در اظهاراتی که روز یکشنبه توسط تلویزیون دولتی روسیه پخش شد، کمتر با ترامپ برخورد کرد. در آنچه که از نظر برخی تحلیلگران تلاشی برای جلب رضایت اردوگاه بایدن است، او وقت گذاشت و آنچه را که به صراحت اظهار داشت ادعاهای دروغین ترامپ درباره بایدن‌ها است، از بین ببرد.

پوتین در برابر ترامپ!

پوتین گفت: بله، در اوکراین او (هانتر بایدن) شغلی داشت یا شاید هم هنوز دارد، نمی‌دانم. این به ما مربوط نمی‌شود. مربوط به آمریکایی‌ها و اوکراینی‌ها است.

پوتین در برابر ترامپ!

اما خوب بله او حداقل یک شرکت داشت، که عملاً سرپرستی آن را بر عهده داشت و از این کار پول خوبی بدست آورد. من هیچ چیز مجرمانه‌ای در این مورد نمی‌بینم، حداقل ما چیزی در مورد این (مجرمانه بودن) نمی‌دانیم.

پوتین همچنین وقتی از وی درباره اظهار نظرهایی که ترامپ در مورد روابط پوتین با شهردار سابق مسکو و ادعای پرداختی توسط بیوه شهردار سابق به هانتر بایدن پرداخته سوال شد، با تحریک قابل توجهی واکنش نشان داد. پوتین گفت که او از وجود هرگونه رابطه تجاری بین هانتر و آن خانم چیزی نمی‌داند. جو بایدن می‌گوید این اتهام درباره پسرش درست نیست.

آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیدند که روسیه تلاش کرد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا دخالت کند تا این رقابت را به نفع ترامپ کج کند، ادعایی که مسکو رد کرد.

روسیه همچنین اتهامات آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده مبنی بر تلاش برای دخالت در انتخابات امسال را نیز رد کرده است.

 

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x