۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶

رئیس پنتاگون با ترامپ در مورد انفجار بیروت مخالف است!

دوباره ترامپ درباره یک موضوع اظهار نظر کرد و پنتاگون با او مخالف کرد. این بار حمله بیروت را رد کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، کمتر از ۲۴ ساعت پس از آن که رئیس جمهور ترامپ گفت برخی از ژنرال‌های بزرگ به وی گفتند که فکر می‌کنند انفجار گسترده روز سه‌شنبه در بیروت یک حمله است که با نوعی بمب صورت گرفته، گذشته است.

اما به نظر می‌رسد مارک اسپر، وزیر دفاع، از این توضیحات قانع نشده است.

پنتاگون: انفجار بیروت حمله نبود! 

اسپر گفت در  گفتگو با حضار آنلاین چهارشنبه به عنوان بخشی از مجمع امنیتی آسپن این موضوع را ذکر کرد و ادامه داد که او هنوز در حال بدست آوردن اطلاعات در مورد انفجار در پایتخت لبنان است، اما طبق گفته‌ها، اکثر آن‌ها معتقدند که این یک حادثه بوده است.

بعد از ظهر چهارشنبه، تعداد کشته شدگان انفجار روز سه شنبه در بندر بیروت به بیش از ۱۰۰ نفر رسید، هزاران زخمی و ۳۰۰۰۰۰ نفر که حداقل در اثر خسارت به طور موقت بی خانمان شدند.

محققان لبنانی به سرعت در انبار پر شده از ۲۷۰۰ تن نیترات آمونیوم قرار گرفتند. آنها معتقدند که ماده شیمیایی که از کشتی رها شده در بندر خارج شده بود، علت احتمالی این انفجار بود.

می‌توانیم اختلاف نظر با ترامپ در مورد بیروت را توضیح دهیم

سخنگوی پنتاگون از طریق ایمیل پاسخ داد: ما می‌توانیم اختلاف بین نظرات ترامپ و توضیحات Esper را توضیح دهیم و مشخص کنیم که آیا رئیس جمهور از ژنرال‌ها برای منبع اطلاعاتی خود استفاده کرده است یا خیر.

ما در حال حاضر نظر یا پیشنهادی در این باره نداریم. کاخ سفید در این پرونده به سوالات یاهو نیوز پاسخ نداد.

استر پیشتر در روز چهارشنبه در پی سخنان وزیر امور خارجه ایالات متحده به مردم لبنان تسلیت گفت.

اسپر گفت: ما برای هزاران نفر سوگوار هستیم، احتمالاً صدها نفر کشته و هزاران نفر دیگر صدمه دیده‌اند.

ما آماده هرگونه کمک‌های بشردوستانه‌ای را که مردم لبنان نیاز دارند، هستیم.

در یک تماس تلفنی روز چهارشنبه بین پومپئو و نخست وزیر لبنان، حسن دیاب، نظریه حملات احتمالی مربوط به این انفجار ذکر نشده است.

وزیر امور خارجه پومپئو ضمن ابراز تسلیت خود به ملت لبنان بخاطر انفجار هولناک در بندر بیروت، که باعث کشته و زخمی شدن بسیاری از آنها شد و باعث ویرانی ویرانگر شهر شد، این نکته را ذکر کرد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments