Friday 29 May 2020 | جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
بازدید: 31

استفاده از پلاسما برای درمان بیماری کرونا جواب داد

بررسی داده‌های به دست آمده از بیماران مبتلا به کرونا که از پلاسما ی افراد بهبودیافته درمان شده‌اند نشان داد، این روش می‌تواند روند مؤثری برای درمان باشد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) و به نقل از دیلی‌میل بررسی داده‌های به دست آمده از بیماران مبتلا به کرونا که از پلاسما ی افراد بهبودیافته درمان شده‌اند نشان داد، این روش می‌تواند روند مؤثری برای درمان باشد.

 پلاسما درمانی به‌عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید ۱۹ در بسیاری از کشورها مورد توجه قرار گرفته است.

پلاسما

در این روش درمان، پلاسمای خون افراد بهبود یافته از کرونا به افراد درگیر بیماری تزریق می شود پلاسمای گرفته شده حاوی پادتن‌ها یا همان آنتی بادی‌هایی است که سیستم ایمنی بدن افراد را در مقابل ویروس کرونا تقویت می‌کند.

در بررسی اخیر ۵ هزار بیمار تحت مطالعه قرار گرفتند که اکثر آنها در شرایط وخیمی بودند؛ از این تعداد فقط یک درصد پس از درمان با روش پلاسما دچار عوارض جانبی شدند؛ نزدیک به ۱۵ درصد آنها جان باختند و مابقی آنها روند بهبود را طی کردند.

کارشناسان پزشکی می‌گویند، با توجه به ماهیت کشنده ویروس کرونا و اینکه ۶۶ درصد از  افرادی که تحت آزمایش با روش پلاسمادرمانی بودند در بخش مراقبت‌های ویژه قرار داشتند، ۱۵ درصد مرگ و میر عدد بیش از حدی نیست.فارس

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of