۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
مدیرکل ثبت حوال استان زنجان مطرح کرد :

پسران همچنان پیشتاز از دختران در ولادت

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان، گفت : نسبت جنسی ولادت ثبت شده در استان طی ۸ ماهه سال‌جاری به ازای هر ۱۰۰ دختر ، ۱۰۷ پسر که شمار ولادت پسران در زنجان همچنان پیشتاز است.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا)زنجان ، سید علی شفیعی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان آبان  ماه سال‌جاری، ۱۰ هزارو ۱۵۵ ولادت در استان زنجان ثبت شده است افزود : تعداد یک هزار و ۲۲۷ مورد ولادت نیز ، در آبان ماه امسال به ثبت رسیده است .

وی همچنین به تعداد ولادت های ثبت شده  به تفکیک نقاط شهری و روستایی اشاره کرد و گفت : در نقاط شهری سه هزارو ۴۷۵ پسر و سه هزارو ۲۷۹  پسر و  در نقاط روستایی نیز ، یک هزار و ۷۷۵ پسر و تعداد یک هزار و ۶۲۶ مورد دختر متولد شده اند .

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان با بیان  اینکه میانگین سنی مادران  در ثبت ولادت طی این مدت   ۲۹.۵ سال است خاطرنشان کرد: بیشترین گروه سنی مادران در ثبت  ولادت ۳۰ تا ۳۴ سال بود.

شفیعی  به ولادت های حاصل از چندقلو زایی  در استان، در این مدت هم اشاره کرد و گفت: دوقلوزایی ۱۸۸ مورد، سه‌قلو ۶ مورد و چهارقلو هم یک مورد ثبت شده است

وی  در ادامه خصوص فراوانی نام‌های انتخاب شده برای فرزندان از سوی خانواده ها اظهار داشت : در این مدت پنج نام اول منتخب در استان برای دختران  به ترتیب فاطمه، زهرا، رستا، حلما و سلنا   پیشتاز بوده و اسامی  امیرعلی، امیرحسین، ابوالفضل، امیرعباس و علی در میان نوزادان پسر، گوی سبقت را از دیگر نام‌ها ربوده اند.

خبرنگار : زهرا نوری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments