۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
استاندار زنجان تاکید کرد؛

پرهیز از رفتارهای احساسی تنها چاره کرونایی امروز زنجانی‌ها

استاندار زنجان گفت: در شرایط کرونایی امروز تنها یک‌صدا بودن مردم و مسئولان استانی برای اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و پرهیز از هرگونه رفتار احساسی راه چاره است.

به گزارش  گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فتح اله حقیقی در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که به‌ صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن گلایه از زنجانی‌هایی که همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، اظهار کرد: اکنون استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی و نیز پرهیز از شرکت در دورهمی‌ها و مراسم‌ تجمعی با یکدیگر تاثیرگذار بوده و هیچ‌کدام به تنهایی تاثیرگذار نیست.

وی با بیان اینکه ارتش زنجان از اسفندماه ۹۸ تاکنون در عرصه مقابله با کرونا حضور داشته است، افزود: اکنون میزان مراجعه افراد به مراکز ۱۶ ساعته استان زنجان ۱۰ برابر شده و بالطبع میزان مثبت شدن تست‌های کرونا نیز افزایش پیدا کرده است، بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان باید به بالای ۹۰ درصد برسد.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم همراهی مسئولان استانی در خصوص اجرا و رعایت مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و نیز پرهیز از احساسی عمل کردن، تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، همه محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز باید اعمال شود و اماکن گفته شده تعطیل شود.

مقام عالی استان از لزوم تشکیل کمیته‌ای برای تعیین پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر خبر داد و گفت: همه مبتلایان به کرونا باید از توصیه‌ها و گفته‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان تمکین کنند و تاکسی‌رانی و رانندگان آنان باید توسط شهرداری‌ها ساماندهی شود و اسامی دستگاه‌های اداری استان که پروتکل‌های ابلاغی را رعایت نکردند باید در اختیار استانداری قرار داده شود.

وی، یک‌صدا بودن و پرهیز از هرگونه رفتار احساسی در شرایط کرونایی موجود توسط مسئولان و مردم را تنها راه چاره در شرایط کنونی دانست و اظهار کرد: محدودیت‌های تردد خودروها با قاطعیت و احترام به مردم اجرا و با مخدوش‌کنندگان پلاک خودرو برخورد لازم انجام و  به دفاتر قضایی و کارگزاری‌های تامین اجتماعی مجدداً اخطار داده شود و در صورت رعایت نکردن، پلمب یا تعطیل شود.

نماینده عالی دولت در استان همچنین از تعطیل بودن آرمستان‌ها تا پایان هفته جاری خبر داد و افزود: دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با قدرت تمام انجام تست‌های سریع کرونا و درمان سرپایی را پیش ببرد و همه اصناف مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ باید بسته باشند و نباید اصناف نیمه‌باز داشته باشیم و انجام اقدامات قانونی برپایی بیمارستان صحرایی نیز باید سریعاً محقق شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x