۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

وزیر بهداشت موافق تعدیل پرستاران قراردادی ۸۹ روزه نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: برخی از بیمارستان‌ها بعد از کمتر شدن شدت بیماری کرونا، تصمیم گرفتند تا نیروهای قرارداد 89 روزه خود را تعدیل کنند، اما وزیر بهداشت موافق نیست.

همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ‌در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ با بیان اینکه بیمارستان‌ها به طور قانونی می‌توانند پرستاران و کادر درمانی خود را تعدیل کنند، افزود: بیشتر پرستاران و کادر درمانی‌ای که دارای قراداد ۸۹ روزه بودند با مشکل تعدیل مواجه شده‌اند. البته وزیر بهداشت و درمان در جلسه‌ای که با کمیسیون بهداشت مجلس داشت این قول را داد و گفت که قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد و تمایلی هم برای تعدیل نیروها وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مطمئنا موضوعات مربوط به پرستاران را در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح و پیگیری خواهیم کرد، ادامه داد: بیش از ۲۰۰۰ پیام از کادر درمانی کرونا برای من ارسال شده که از پرداخت نشدن فوق‌العاده ویژه گلایه داشتند که جزو مطالبات قانونی آنها بوده و چندین سال است که هنوز پرستاران این مبالغ را دریافت نکرده‌اند.

وزیر بهداشت موافق تعدیل پرستاران قراردادی 89 روزه نیست

سامه یح نجف آبادی اظهار کرد: براساس اعلام برخی از این پرستاران کارمندان وزارت بهداشت فوق‌العاده ویژه را دریافت می‌کنند، اما پرستاران نه! وزارت بهداشت اگر توانایی پرداخت فوق‌العاده ویژه به پرستاران را ندارد حداقل باید حقوق آنها را تامین کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مشکلات تحریم در اقتصاد ایران تصریح کرد: همه ما می‌دانیم که مشکل اصلی کشور این است که در تحریم قرار داریم و شرایط اقتصادی ما عادی نیست و فشارهای زیادی به اقتصاد وارد می‌شود و همه باید این فشارها را بپذیریم چراکه این فشار روی تمام بخش‌های جامعه وارد می‌شود. ممکن است گروهی اندک از مشکلات تحریم سود ببرند، اما اکثریت مردم دچار چنین مشکلاتی شده‌اند و باید این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان باید برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی تلاش کنند، اضافه کرد: نمی‌توانیم مشکلات اقتصادی را به گردن شخص و گروه خاصی بیاندازیم، می‌دانیم که همه قشرهای جامعه دچار مشکلاتی هستند، اما در شرایطی قرار داریم که باید صبر کنیم تا این سختی‌ها بگذرد.

سامه یح نجف آبادی تاکید کرد: من مخالف پرداخت حقوق قانونی پرستاران نیستم ولی شرایط اقتصادی به شکلی است که نمی‌توان به سرعت از مشکلات عبور کرد.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments