۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تربت حیدریه:

پرستاران روبه فرسودگی و خستگی هستند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تربت حیدریه گفت: با پیگیری هایی انجام شده استخدام هایی برای پرستاران صورت گرفته است، ولی این استخدام ها کافی نیست، نسبت پرستار به تخت با استانداردهای جهانی فاصله زیادی را دارد و با توجه به گسترش کرونا، پرستاران روبه فرسودگی و خستگی هستند و نیاز است هر چه سریعتر نیروی تازه جذب شود .

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پرستاری،حسین زنگنه افزود: پرونده بسیاری از شهدای سلامت تاکنون مورد برسی و تکمیل قرار نگرفته است. همچنین مزایای مشاغل سخت که قرار بود برای پرستاران مشغول در بخش های کرونایی در نظر گرفته شود، اعمال نشده است.

وی درباره اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بیان کرد: یکی از مهمترین مطالبات پرستاری در حال حاضر، اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است. سالهای گذشته این قانون تصویب شده ولی هنوز اجرایی نشده، امید است، قانون تعرفه‌گذاری اجرا شود و حق پرستاران در این قانون ادا شود.

زنگنه درباره جدی گرفته شدن کرونا توسط مردم خاطر نشان کرد: مردم خسته هستند و حق دارند، مدت ها است که بیرون نرفته اند و خانواده‌هایشان را کمتر دیده اند؛ نباید با بی توجهی ها بیماری بیش از این فراگیر شود و شاهد از دست دادن عزیزانمان باشیم . بنابراین نیاز است پروتکل های بهداشتی را بیش از گذشته جدی بگیریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x