۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
رئیس سازمان صمت قم خبر داد:

پرداخت ۱۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید در سال ۹۸

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان قم پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  شاتا، محمود سیجانی در هفدهمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات کرامت استانداری قم با بیان اینکه در سه بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری با پرداخت بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات مالی هدف‌گذاری شده بود، افزود: از آنجایی که سال مالی تا پایان تیرماه است، امروز تسهیلات مالی سال گذشته بسته و از ابتدای مرداد ماه تسهیلات مالی امسال آغاز می‌شود.

وی افزود: پارسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان قم پرداخت شد و امسال نیز پیش بینی می‌شود حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان تزریق شود.

سیجانی تصریح کرد: در کنار منابع تسهیلات رونق ملی، ۲۵۴ میلیارد تومان در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه از سال گذشته تاکنون برای واحدهای تولیدی جذب شده که این مبلغ تا سقف ۴۵۰ میلیارد تومان قابل دریافت است.‌

وی با بیان اینکه استان قم رتبه دوم را در زمینه جذب اعتبارات و تسهیلات کسب کرده است، ادامه داد:حدود ۶۲۰ میلیارد تومان در حوزه صنعت به بانک‌ها در قالب ۸۵ طرح برای پرداخت تسهیلات معرفی و صد درصد سرمایه ثابت و سرمایه در گردش نیز جذب شده است.

سیجانی با تاکید بر اینکه در بخش سرمایه در گردش امکان جذب بیشتر از اعتبار مصوب وجود دارد، بیان کرد: بر اساس دستورالعمل تأمین بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در سال‌جاری، بنگاه‌های اقتصادی از جمله صنوف تولیدی هستند که با مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذیربط فعالیت می‌کنند و همچنین می‌توانند از تسهیلات رونق تولید نیز استفاده کنند

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x