Friday 3 April 2020 | جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
بازدید: 38

پایش بیش از ۲ هزار واحد آلاینده هوا در پایتخت

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: از ابتدای سال تاکنون ۸ هزار و ۲۰ پایش از واحد‌هایی که سبب آلودگی هوا می‌شوند انجام شده است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمد رستگاری در چهل و سومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا که صبح امروز (چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه) در سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: در رابطه با آلودگی هوا امسال نسبت به سال گذشته روند مطلوبی را طی کردیم که این نشانگر عملکرد مناسب دستگاه‌های اجرایی است.

او افزود: در این مدت ۸۳۴ واحد صنعتی آلاینده هوا اخطاریه دریافت کردند و پرونده ۷۹۸ مورد از این واحد‌ها به دستگاه‌های حقوقی ارجاع داده شد.

معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: در سال ۹۸ در دوره اول ۱۱ واحد، دوره دوم ۱۲ واحد و دوره سوم ۳۸ واحد آلاینده هوا پلمب شده است.

او با اشاره به اینکه تعداد کل صنایع آلاینده هوا ۲۰۱ مورد است، عنوان کرد: بیشترین تعداد واحد‌های آلاینده ما در شهر پاکدشت مستقر هستند.

رستگاری با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تا دی ماه ۲ هزار و ۶۱۸ واحد صنعتی و صنفی پایش شدند، گفت: ۲۸۰ مورد اطفا حریق به صورت مستقیم با همکاری آتش نشانی صورت گرفته است.

او عنوان کرد: همچنین ۲۲۸ اخطاریه زیست محیطی در شرایط اضطرار آلودگی هوا برای واحد‌های بتن، شن و ماسه، ذغال‌گیری، بازیافت و… صادر شده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of