۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

پاکستان نسبت به تحریم ظریف از سوی آمریکا ابراز نگرانی کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز پنجشنبه با ابراز نگرانی نسبت به اقدام آمریکا مبنی بر تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: اسلام آباد مخالف تحریم های ی

به گزارش گروه بین‌‎الملل طبنا(خبرگزاری سلامت) «محمد فیصل» امروز در نشست خبری هفتگی خود در اسلام آباد اظهار داشت: دیپلماسی باید ادامه یابد و تمامی طرف ها مسائل را با روش های مسالمت آمیز حل و فصل کنند.

وی افزود: نخست وزیر پاکستان نسبت به تنش های اخیر منطقه خلیج فارس ابراز نگرانی کرده و تاکید دارد که باید به تمامی مسائل در فضای صلح آمیز رسیدگی شود.

محمد فیصل تاکید کرد: پاکستان بر مواضع اصولی خود برای مخالفت با تحریم های یکجانبه تاکید دارد و معتقد است درهای دیپلماسی و گفت وگو باید همیشه باز باشد.

رهبر عالی ایران حامی بزرگ کشمیری ها

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان همچنین  درخصوص مواضع جمهوری اسلامی ایران به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص کشمیر، گفت: رهبر عالی ایران ھمواره حامی بزرگ کشمیری ها هستند و ما از مواضع ایران به ویژه حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص مردم کشمیر قدردانی می کنیم.

اطلاعی از ائتلاف دریایی آمریکا نداریم

محمد فیصل در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اقدام آمریکا برای تشکیل ائتلاف به اصطلاح دریایی و هرگونه درخواست واشنگتن از اسلام آباد برای پیوستن به این ائتلاف، گفت: پاکستان هیچ اطلاعی از این ائتلاف ندارد.

با وجود تلاش های دولت ترامپ در ترغیب کشورهای مختلف برای پیوستن به طرح موسوم به ائتلاف دریایی خلیج فارس، تاکنون شمار اندکی از کشورهای مختلف حتی همپیمان آمریکا به این ائتلاف پیوسته اند و بسیاری از کشورهای مهم و تأثیرگذار جهان، کاخ سفید را در اجرای این طرح ضدایرانی همراهی نکرده اند.

آمریکا در هفته های اخیر با مطرح کردن طرح ائتلاف دریایی خلیج فارس، تلاش کرده است تا به اصطلاح ائتلافی از کشورهای مختلف را برای تأمین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس و بویژه در تنگه هرمز به وجود آورد؛ اما واکنش سرد و بی اعتنایی کشورهای مختلف به این طرح، نشان از عدم موفقیت ایالات متحده در تحقق چنین طرحی است.

طرح موسوم به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس، چند هفته ای است که از سوی محافل سیاسی و نظامی ایالات متحده مطرح شده و دولت ترامپ با دعوت از ۶۰ کشور تلاش گسترده ای برای اجرایی کردن این طرح داشته است.(ایرنا)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of