۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

پاسخ ایران به ۲ هزار ابهام غربی‌ها در صحنه بین‌المللی

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت:به ۲ هزار ابهام در صحنه بین‌المللی پاسخ داده‌ایم و هیچ حرکتی را علیه نظام بی پاسخ نمی‌گذاریم و این رکورد بالایی است.

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدجواد لاریجانی در مراسم همایش حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، گفت: از بین ۳۳ نامزد، برندگان انتخاب شدند که این افراد در سه محور دفاع از مظلومان جهان اسلام، دفاع از مسلمانان بلاد غرب و کسانی که در زمینه حقوق بشر و در زمینه فقه اسلامی آثار ارزشمندی بنا نهاده‌اند، انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد: ساماندهی، هدایت و نظارت بر دفاع از عملکرد جمهوری اسلامی ایران یکی از وظایف ستاد است؛ ما مورد تهاجم هستیم که دفاع ضروری است و امر مهمی است که ستاد هیچ فرصتی را برای دفاع از جمهوری اسلامی در مقابل تهاجمات از دست نمی‌دهد.

وی گفت: معرفی دستاوردهای جمهوری اسلامی نکته بعدی است چراکه رکورد بالایی داریم و مشارکت فعال در مباحث بین‌المللی نیز از دیگر وظایف تعریف شده است.

لاریجانی با بیان اینکه باید جایگاه بین‌المللی را دنبال کنیم، ادامه داد: مذاکرات دوجانبه و چندجانبه باید در زمینه حقوق بشر باید داشته باشیم.

وی گفت: بحث حقوق بشر اسلامی باید سازوکار بین‌المللی داشته باشد و ما با دو اقدام مهم که یکی سند قاهره است و سی سال پیش تألیف شده است باید اقدام کنیم؛ ارزش‌های اسلامی و محور اسلامی بودن در این سند مورد مخالفت‌هایی قرار گرفت و آنطور که باید جای خود را باز نکرد.

لاریجانی تصریح کرد: سند دیگر سند بیانیه تهران است که چارچوب مشارکت کشورهای اسلامی در زمینه حقوق بشر است و در سال آتی احیا خواهیم کرد و یک قدم باید جلوتر ببریم که نیاز به تحرکات بین‌المللی دارد.

وی ادامه داد: قوه قضائیه محور تهاجمات بین‌المللی بوده است و لازم بود، به آن توجهی شود که کمیته‌ای در آن سال‌های ابتدایی بعد از انقلاب تشکیل شد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: ۲هزار فقره به ابهامات در صحنه بین‌المللی پاسخ داده‌ایم و هیچ حرکتی را علیه نظام بی پاسخ نمی‌گذاریم و این رکورد بالایی است.

لاریجانی تصریح کرد: امیدوارم در دوره تحول جدید در قوه قضائیه، تحرک وسیعی برای پاسخ به شبهات و تحرک وسیع برای قرار دادن فکر اسلامی در مباحث حقوق بشر ایجاد شود.

لاریجانی افزود: به دو دلیل نیازمند احیای حقوق بشر هستیم؛ دلیل اول اینکه کشورهای پرچم دار حقوق بشر ناقضان حقوق بشر هستند؛ ریشه‌هایی است که یکی از آنها تنزل انسان به موجود سکولار و ضعیف است و تلقی از بحث جهان شمول هم دلیل دیگر نقض حقوق بشر از سوی این کشورهاست و حقوق بشر مانیفیست جهان غرب شده است و انحصار حقوق بشر به فرد را طلب می‌کند در حالی که اینگونه نیست.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: بنابراین پرداختن به حقوق بشر اسلامی بسیار ضروری است.(فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments