۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

ویتنام از شیوع کروناویروس انگلیسی در کشور خود خبر می‌دهد!

ویتنام تأیید می کند که آخرین شیوع ویروس در این کشور از نوع انگلیسی بیشتر مسری است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، وزیر بهداشت ویتنام روز سه شنبه گفت شیوع ویروس کرونا به تازگی کشف شده، که ۲۷۶ نفر را آلوده کرده و در ۱۰ استان و شهر گسترش یافته است، این شیوع به دلیل ویروس کرونای انگلیسی ایجاد شده است.

بر اساس بیانیه دولت، نگوین ثان لونگ وزیر بهداشت، گفت که شش روز از زمان  تشکیل دوباره ویروس در استان شمالی‌های دئونگ می‌گذرد، شیوع در آنجا کنترل شده بود. پایتخت حاوی ویروس، هانوی که در آن ۲۰ مورد جدید کشف شده است، مدت بیشتری برای کنترل آن طول خواهد کشید.

لانگ در جلسه هیئت دولت گفت: تعیین توالی ژن نشان داد که ۱۲ نفر از ۲۷۶ بیمار تازه کشف شده از نوع انگلیسی آزمایش مثبت دارند، گرچه منبع این شیوع ناشناخته مانده است. ما باید دقیقاً مقررات استفاده از ماسک را دنبال کنیم.

ویتنام در کنترل ویروس موفق به کسب افتخار جهانی شده است!

ویتنام به لطف آزمایش‎های گسترده و قرنطینه سازی دقیق، تعداد ویروس‌های خود را در ۱۸۵۱ مورد و ۳۵ مورد مرگ و میر حفظ کرده است و برای یکی از موفق‌ترین واکنش‌های ملی به بیماری همه گیر، موفق به کسب افتخار در سراسر جهان شده است.

ویتنام و نوع جدید ویروس انگلیسی

لانگ گفت: هانوی مجبور است اقدامات مربوط به مهار ویروس را افزایش دهد. وزارت بهداشت از شهر برای ارتقا ظرفیت آزمایش به ۴۰۰۰۰ آزمایش در روز حمایت خواهد کرد.

یک مقام از بخش بهداشت هانوی روز دوشنبه گفت که هانوی از آخرین شیوع بیماری ۱۵۰۰۰ نمونه گرفته و در حال حاضر ظرفیت انجام ۵۰۰۰ آزمایش در روز را دارد.

ویتنام روز شنبه واکسن AstraZeneca PLC را پس از اینکه نخست وزیر نگوین ژوان پوک گفت که این کشور باید در سه ماهه اول یک واکسن داشته باشد، معرفی کرد.

دولت پیش از این گفته بود که در حال مذاکره برای تهیه ۳۰ میلیون دوز واکسن است. رسانه‌های دولتی گزارش کردند که اولین دسته ۵۰،۰۰۰ دوزی تا مارس وارد می‌شود و بقیه آن تا ژوئن تحویل داده می‌شود.

ویتنام روز سه شنبه یک مورد کرونا‌ویروس جدید گزارش کرد. مقامات گفته‌اند که تلاش خواهند کرد تا ۶ فوریه شیوع این بیماری را مهار کنند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments