۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵

ون کافه‌ها مجوز می‌گیرند

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون با تاکید بر فعالیت ون کافه‌ها گفت: برای متقاضیان ون‌کافه‌ها پس از تایید کمیته اجرایی مربوط مجوز فعالیت صادر خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت و به نقل از روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در جلسه بررسی شرایط اعطای مجوز فعالیت ون کافه ها با اشاره به تصویب دستورالعمل جامع مشاغل سیار موتوری شهر تهران توسط کمیته برنامه ریزی شورای شهر اظهار کرد: این دستور العمل فروردین امسال به مناطق ۲۲ گانه شهرداری ابلاغ وپس از آن، از سوی شرکت ساماندهی مکاتبات لازم برای برگزاری کمیته‌های اجرایی و مکان‌های پیشنهادی با شهرداری مناطق آغاز شد.

وی ادامه داد: متقاضیان،مکان‌ها و فضاهای شهری مورد نظر خود را بر اساس شاخص‌های موجود در دستورالعمل به ادارات ساماندهی مناطق پیشنهاد می‌دهند. مکانهای پیشنهادی در کمیته اجرایی بررسی و نهایتا ظرف مدت دو هفته نتیجه اعلام می شود و پس از طی مراحل قانونی در خصوص تقاضای بهره برداران، با رعایت تشریفات قانونی و دستورالعمل‌های صادره، شرکت ساماندهی ، با برنده مزایده قرارداد منعقد خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر این که فعالیت ون‌کافه‌ها به ارتقا امنیت اجتماعی و سرزندگی و نشاط در سطح شهر می‌انجامد گفت: افزایش حضور شهروندان در فضاهای شهری، کمک به رشد اقتصاد شهری ، ایجاد حس مکان و حس تعلق شهروندان و برقراری درآمد پایدار برای شهرداری تهران از جنبه های مهم و تاثیر گذار فعالیت مجاز ون کافه ها خواهد بود.

مفاخریان در ادامه تاکید کرد: مجوز فعالیت رسمی فقط در صورت تایید کمیته اجرایی با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی ، ایمنی، انتظامی و صنفی به متقاضیان اعطا خواهد شد. به طور مثال محل استقرار ون کافه باید با فاصله متعارف از منازل مسکونی و بافت‌های حساس نظیر بیمارستان ها، مدارس، سفارتخانه ها، بانکها و … باشد. همچنین با تائید نیروی انتظامی و پلیس راهور برای درنظرداشتن ملاحظات امنیتی و ترافیکی و با فاصله متعارف از فعالیت های مشابه واحدهای صنفی ثابت باشد. همچنین موارد مهم مانند در دسترس بودن امکانات زیرساخت از جمله تامین برق، آب شرب و سرویس بهداشتی و دفع مجاز فاضلاب باید پیش بینی شده باشد.
در این نشست فتاحیان، مدیر عامل شرکت شهربان و حریم بان، عنقایی مدیر کل برنامه‌ریزی ،عزیزی مدیر بازرسی، رحمان نژاد مدیر حراست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران حضور داشتند و پیشنهاداتی نظیر اجرای پایلوت فعالیت ون کافه ها در قالب دستورالعمل اجرایی ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در دو منطقه یا تخصیص۱۰۰ نقطه برای فعالیت ون کافه ها مطرح شد. این پیشنهادات برای شناسایی ایرادات احتمالی و اصلاح آن ها طرح شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments