۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶

ونگر: مربیان خوب زیادی در ایران حضور دارند

رییس توسعه جهانی فوتبال فیفا گفت:من همیشه می گویم که مربی در ابتدا بايد ظرفيت گوش دادن را در خود بالا ببرد و شنونده خوبى باشد.

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری سلامت به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال آرسن ونگر،رییس توسعه جهانی فوتبال در وبینار دانش افزایی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: ایران کشور بزرگی با استعدادهاى زیاد است و همانطور که آقای دبیرکل اشاره کردند مربیان زیاد خوبى در ایران دارید که نیاز هست در مسیر آموزش و پیشرفت دائمی قرار داشته باشند.در فیفا ما مسئول این هستیم که پتانسیل ها این کشورها بالا ببریم و هدف ما در یاری رساندن در این باره به فدراسیون هااست.

وی ادامه داد:ما در حال تدارک دوره هاى مربىگری براى برخى از کشور ها از جمله ایران هستیم.طبعا نیازهاى شما را تحلیل و انالیز مى کنیم و با برنامه ریزى به شما ارائه خواهیم داد.

ونگر در پاسخ به پرسشی درباره فلسفه های مربیگری در رابطه با بازیکن گفت:قطعا مربى باید بازیکن را تحت تاثیر قرار بدهد و براى پیشرفت او تلاش کند.طبعا شناخت فرهنگ بازیکن از اهمیت بالایى برخوردار است.به صورت کلی ما می گوییم مربى انسانى هست که با تخصص در فوتبال کار مى کند و براى موفقیت به سه رکن اساسى نیاز دارد.رکن اول ارتقاى همیشگی دانش رکن دوم بالا بردن مهارت هاى انتقالى و رکن سوم راهبرها و روش هایى که منجر به موفقیت تیم مى شود.

من همیشه می گویم مربی ابتدا باید ظرفیت گوش دادن را در خودمان بالا ببرد و شنونده خوبى باشد در ادامه بتوانیم تعامل خوبى ایجاد کنیم.واقعیت این است وقتی من کار خودم را از سال ١٩٩٣ به صورت حرفه اى در فرانسه آغاز کردم برخى اصول را براى خودم تعریف کردم .اول کیفیت تمرینات تیم بود و در ادامه استفاده از افراد متخصص در کنار خودم و البته حفظ نظم و انضباط.این ها موضوعاتی است که در تیم اهمیت بالایی دارد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments