۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

وقتی امارات هم ویزا نمی دهد و هم دروغ می گوید!

ابن سینا فیلسوف ایرانی مسلمان می گوید اگر یک دروغ گفتی و هزار بار آن را توجیه کردی می شود 1001 دروغ، این حکایت ولیعهد امارات محمد بن زاید است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از العالم،حوالی یک ماه پیش و در گرماگرم اوج گیری واکنش ها نسبت به اقدام بن زاید و سپس بحرین در عادی سازی روابط با اسرائیل و تلاش برای تحکیم روابط با رژیم صهیونیستی، امارات اعلام کرد اعطای روادید ورود به اتباع ۱۳ کشور عموما مسلمان به کشورش را ملغی کرده است. در همین حال و دقیقا در همان زمان از امارات خبر رسید که دفتری اختصاصی برای اعطای روادید به اتباع اسرائیل دایر شده است!

حالا و پس ازگذشت یک ماه و در واکنش به سوال وزیر خارجه پاکستان از همتای اماراتی اش و گلایه او از این اقدام امارات، شیخ عبدالله بن زاید به دروغ می گوید امارات به دلیل خطرات ناشی از گسترش کرونا به لغو روادید اتباع این کشورها مبادرت کرده است.

این درحالی است که اولا حجم و میزان مبتلایان به کرونا در داخل سرزمین های اشغالی به قدری بالاست که شهرک نشینان قریب به ۳۰ هفته است که در واکنش به ناکارآمدی نتانیاهو در مواجهه با آن، بشکل مستمر در خیابان ها حاضر می شوند و خواهان برکناری او می شوند. ثانیا حجم پیشرفت کرونا ، اسرائیل را در شمار پرمبتلا ترین مناطق خاورمیانه قرارداده است و بالاخره معلوم نیست امارات مدعی پیشرفت در همه علوم و فنون درمنطقه! چگونه نمی تواند با انجام ازمایش هایی ساده و دم دستی از ورود مبتلایان به کرونا تنها از۱۳ کشور مشخص به خاکش ممانعت بعمل اورد و اما راه را بر اسرائیلی ها هم باز می گذارد و هم ان را تسهیل می کند؟ ایا ملغی کردن روادید اتباع ۱۳ کشور و بازگذاردن دروازه های ورود برای اسرائیلی ها معنایی جز خوش خدمتی به مساله “عادی سازی” و برقراری روابط با اسرائیل دارد.؟ واقعیت ان است که بن زاید راه را برمسلمانان برای ورود به کشورش بست تا از هرگونه اعتراض و واکنش احتمالی ایشان به مساله عادی سازی روابطش با اسرائیل در داخل خاکش جلوگیری کند و البته خواسته یا ناخواسته این پیام را برای جهان صادر کرد که مسلمانان هوادار فلسطین در زمره “تروریست ها”هستند. بن زاید با این کاردرواقع جای جانی و بی گناه را عوض کرد!

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments