۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

وضعیت آلایندگی کارخانه سیمان بررسی شود/ ضرورت هماهنگی دستگاه‌های مختلف برای حل مشکل آلودگی هوا

عضو شورای شهر تهران دلیل با اشاره به فعالیت کارخانه سیمان و جزیره‌ای بودن دستگاه‌های متولی گفت: باید به مشکلات به وضعیت آلایندگی کارخانه سیمان تهران رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) زهرا صدراعظم نوری در صد و هشتاد و دومین جلسه شورا با اشاره به فعالیت کارخانه سیمان در شهرری و اثرات مخرب زیست محیطی آن اظهار داشت: طی روزهای گذشته تا به حال شهروندان شهر تهران درگیر آلودگی هوای شهر بود‌ه‌اند.

وی با بیان اینکه به دلیل جزیره‌ای بودن دستگاه‌های متولی، مبارزه با آلودگی هوا تاکنون تاثیرگذاری چندانی نداشته است، افزود: رسیدگی به وضعیت آلایندگی کارخانه سیمان تهران باید بررسی شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ضرورت دارد دستگاههای ذیربط به ویژه سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری منطقه ۲۰ نسبت به بررسی و ارزیابی فعالیت واحد اقدام و در صورت استمرار انتشار آلاینده ذرات معلق کمتر از (RM۲.۵) ۱.۵ میکرون فعالیت واحد موصوف را متوقف کنند.

صدراعظم نوری با بیان اینکه معضل آلودگی هوا یکی از مسائل و مشکلات بسیار مهم محیط زیستی است که سالهاست کشورهای جهان و ایران را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: هر روز بر تبعات و شعاع اثرگذاری آن افزوده می‌شود.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: بر اساس آمارهای موجود سالانه بسیاری از انسان ها بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه تلاش برای داشتن هوای پاک در چند دهه اخیر فراگیر شده است، بیان کرد: این موضوع به صورت یک مطالعه بین المللی مطرح شده چراکه هوا هیچ حد و مرزی نمی شناسد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به استعفای محسن پورسید آقایی ،معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری گفت: تاسف خودم را نسبت به از دست دادن مدیری پاکدست،متخصص و متعهد شهرداری عنوان می‌کنم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of