۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸

وزیر کار نیجریه محمد بن عمر بر اثر کووید-۱۹ درگذشت!

حزب سوسیال دموکرات روز یکشنبه درگذشت وزیر را اعلام کرد اما علت آن را افشا نکرد، اما به‌گفته برخی از افراد دلیل فوت او کروناویروس(کووید-19) بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا (خبرگزاری سلامت) به نقل از aa.com، وزیر کار نیجریه محمد بن عمر، بر اثر  کروناویروس درگذشت، کانال تلویزیونی عمومی تلِ سَهِل در روز دوشنبه اعلام کرد. حزب سوسیال دموکرات عمر (PSD) اعلام کرد که او یکشنبه در بیمارستانی در پایتخت Niamey درگذشت اما علت آن را افشا نکرد.

وزیر کار نیجریه، محمد بن عمر بر اثر کووید-19 درگذشت!

این کانال پیام اخیر وزیر ۵۵ ساله را به ملت پخش کرد که در آن وی از کارگران خواست تا خود را از  کروناویروس محافظت کنند. کووید-۱۹ یک واقعیت است.

او(وزیر کار نیجریه) در آن پیام گفت: این یک حالت ذهنی نیست. این ویروس کشنده است و با سرعت نور پخش می شود. برای اینکه بگوییم این ویروس را متوقف کنید باید خودمان را قرطینه کینم. این نظم است که به تنهایی می تواند سلاحی برای از بین بردن این ویروس باشد.

 اولین بار در دسامبر گذشته در ووهان چین، کروناویروس، که به طور رسمی با عنوان کووید-۱۹ شناخته می شود، در حداقل ۱۸۷ کشور و منطقه گسترش یافته است و ایالات متحده و اروپا مناطق سخت ترین مشکلات را دارند.

براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده، بیش از ۳.۵ میلیون مورد در سراسر جهان گزارش شده است که آمار تلفات بیش از دویست‌هزار و پنجاه و یک‌هزار نفر(۲۵۱،۰۰۰) و بیش از ۱.۱ میلیون نفر بهبود یافته‌اند.

مترجم:معین حبیبی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments