۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵

وزیر صمت نسبت به نحوه توزیع اقلام بهداشتی کشف شده احتکاری توضیح دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کشف تعداد زیادی اقلام بهداشتی احتکار شده توسط نیروی انتظامی، گفت: وزیر صمت باید نسبت به نحوه توزیع اقلام کشف شده احتکاری توضیح دهد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، بهروز بنیادی با اشاره به افزایش نرخ اقلام بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا، علی رغم تعیین نرخ مصوب، گفت: نرخ اقلام باید در بازار و بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود از این رو دستگاه‌های مسئول، وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های نظارتی باید مراقب باشند که اقلام مورد نیاز مردم با قیمت مناسب و متناسب با هزینه تولید به دست مصرف کننده برسد.

وی با بیان اینکه تولیدات بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید از مسیر همیشگی و با اولویت مراکز بهداشتی و درمانی  توزیع شود، تصریح کرد: در حال حاضر در حوزه فروش اقلام بهداشتی که نرخ مصوب دارند نابسامانی‌هایی وجود دارد که سازمان تعزیرات باید به صورت جدی به این مسئله نظارت کند.

بنیادی ادامه داد: تعداد کارخانه‌های تولید ماسک در کشور و قیمت تمام شده محصولاتشان کاملا مشخص بوده و وزارت صنعت، معدن تجارت از آن اطلاع دارد. بنابراین وزارت صمت و شورای حمایت از مصرف کننده باید قیمت نهایی کالاها را به مردم اطلاع رسانی کنند و اگر در جایی غیر از این مبالغ عرضه شود مردم با شماره تلفن‌های تعیین شده تماس گرفته و تخلف مذکور را گزارش کنند. این بهترین حالت است که هم نظارت را به نوعی به دست خود مردم بدهیم و هم عرضه و تقاضا را به بازار بسپاریم.

وی، با اشاره به کشف تعداد زیادی اقلام بهداشتی احتکار شده توسط نیروی انتظامی، افزود: وزارت سمت باید نسبت نحوه توزیع کالاهای کشف شده احتکاری توضیح دهد، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز حتما به این مسئله ورود کرده و از معاونین وزارتخانه در خصوص نحوه توزیع کالا گزارش می‌خواهد. چرا که علی رغم پتانسیل بالای کشور در زمینه تولید اقلام بهداشتی، نارضایتی‌ها عمومی‌وجود دارد. مسئولان مربوطه باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x