Saturday 6 June 2020 | شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
بازدید: 102

وزیر دفاع و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به افغانستان سفر کردند

رییس مجلس نمایندگان آمریکا و دیگر اعضای ارشد کنگره روز یکشنبه در چهارچوب یک سفر از پیش تعیین شده، به افغانستان سفر کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، در بیانیه منتشر شده پس از اتمام این سفر توسط این هیات دو حزبی از قانون گذاران آمریکایی آمده است: نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا که پس از یک توقف در اردن به افغانستان سفر کرد، با اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا که وی نیز به کابل سفر کرده و همچنین فرماندهان ارشد ارتش آمریکا و برخی دیگر از نیروهای آمریکایی دیدار کرد.

این سفر قانون‌گذاران به خاورمیانه و جنوب آسیا در بحبوحه شک و تردیدها نسبت به تعهدات واشنگتن به متحدانش پس از تصمیم ناگهانی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای خروج نیروهایش از شمال شرق سوریه صورت گرفت.

همزمان با این‌که پلوسی تحقیقات استیضاح علیه ترامپ را رهبری می‌کند، روابط آنها با یکدیگر در حال حاضر به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

ترامپ ماه گذشته با هدف پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ آمریکا مذاکرات با شبه نظامیان طالبان افغانستان را متوقف کرد؛ اقدامی‌که منتقدان می‌گویند بر رویکرد گیج‌کننده و بلاتکلیف آمریکا نسبت به افغانستان تاکید دارد.

این سفر قانون‌گذاران مصادف شده با سفر اسپر به کابل که به خبرنگاران گفت: هدف از این سفر دستیابی به یک توافق‌نامه صلح و به نوعی یک توافق‌نامه سیاسی است.

پلوسی گفت، هیات‌اش توسط دیپلمات‌های آمریکایی از تلاش‌های سازش با طالبان مطلع شده و همچنین با عبدالله عبدالله، مدیر اجرایی افغانستان و رهبران جامعه مدنی از جمله زنان افغان دیدار کرده است.

وی در بیانیه‌ای گفت: ما همچنین درباره وضعیت نامعلوم نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ماه سپتامبر گفت‌وگو کردیم و امیدواریم نتیجه این انتخابات هرچه زودتر مشخص شود.

پلوسی افزود: هیات ما بر اهمیت مبارزه با فساد که امنیت را به خطر می‌اندازد و توانایی مردم افغان را برای دستیابی به یک آینده باثبات و مرفه متزلزل می‌کند، تاکید کرد. ما همچنین تاکید کردیم که زنان افغان باید در مذاکرات سازش با طالبان حضور داشته باشند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of