۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

وزیر دفاع ترکیه: به بیش از ۲۰۰ پایگاه سوری حمله کردیم

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد این کشور بیش از ۲۰۰ پایگاه ارتش سوریه را با پهپاد و توپخانه هدف قرار داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، حلوصی آکار، در پی درگیری‌های روز گذشته ادلب، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد کشورش بیش از ۲۰۰ پایگاه دولتی سوریه را از طریق توپخانه و پهپاد هدف حمله قرار داده است.

وزیر دفاع ترکیه در خصوص حمله روز گذشته به نیرو‌های کشورش مدعی شد: با وجود هماهنگی با مقامات روسیه و اعلام موقعیت یگانهایمان، هدف حمله قرار گرفتیم.

وی در ادامه مدعی شد: پس از حمله به نیروهایمان و بعد از آنکه ما در خصوص هدف گرفته شدن این نیرو‌ها هشدار دادیم، حملات ادامه یافت و حتی خودرو‌های امداد نیز مورد حمله قرار گرفتند.

سخنان ویر دفاع ترکیه در خصوص حمله به نیرو‌های کشورش با وجود هماهنگی‌های قبلی در حالی بیان می‌شود که وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد سربازان هدف گرفته شده ترکیه در میان تروریست‌های سوری بودند و آنکارا این مسأله را اعلام نکرده بود.

این وزارتخانه همچنین تأکید کرد طبق اطلاعاتی که ترکیه داده بود، نمی‌بایست سربازان ترکیه در این منطقه حضور می‌داشتند. جنگنده‌های روسیه به منطقه‌ای در ادلب که یگان‌های ترکیه در آنجا مستقر هستند، حمله نکرده و مسکو پس از کشته شدن سربازان ترکیه، هرکاری را برای اعمال آتش بس از سوی سوریه به انجام رساند.

شب گذشته رسانه‌های خبری اعلام کردند ده‌ها نفر از نیرو‌های ارتش ترکیه در جریان هدف قرار گرفتن یک کاروان نظامی‌آنان در منطقه جبل الزاویه در استان ادلب کشته و زخمی‌شدند. طبق اعلام این رسانه‌ها، در حمله هوایی که در آن کاروان ارتش ترکیه در منطقه جبل الزاویه در حومه ادلب هدف قرار گرفت دست کم ۳۳ نظامی‌این کشور کشته شدند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments