۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹

وزیر خارجه افغانستان به کرونا مبتلا شد

محمد حنیف اتمر، وزیر خارجه افغانستان که برای شرکت در نشست سه‌جانبه با حضور همتایان پاکستانی و ترکیه‌ای به استانبول رفته بود، به طور مجازی در این نشست شرکت کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از  اسپوتنیک، وی در توئیتی علت حضور مجازی در نشست را مثبت بودن تست کرونای خود عنوان کرد.

سپاسگزارم از برادرم وزیر خارجه ترکیه برای برگزاری موفقیت‌آمیز جلسه. همچنان نهایت ممنونم از میزبانان برنامه که باوجود ابتلای بنده به کوید۱۹، زمینهٔ شرکتم را در برنامه به‌صورت مجازی مهیا ساخته، در بخش درمان و مراقبت از من، تلاش‌ فراوان نمودند.

​اتمر در پایان این نشست تاکید کرد: افغانستان در حال حاضر بر روند صلح متمرکز شده است. آرزویمان همچنان برگزاری جلسه‌ای با حضور همه ذی‌نفعان است.

اتمر با بیان اینکه به دلیل مشکل سلامتی موفق نشده است به صورت حضوری در این نشست شرکت کند، اظهار داشت: به همراه پاکستان و ترکیه هم در زمینه‌های همکاری و هم درباره تامین امنیت، فرصت مذاکره فوق‌العاده‌ای پیدا کردیم.

وزیر خارجه افغانستان با بیان اینکه هر سه کشور در خصوص دعوت از طالبان برای برقراری آتش‌بس و حضور در نشست استانبول هم‌عقیده هستند، گفت: طالبان نیز باید در این روند شرکت کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments