۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

وزیران امور خارجه و دفاع آمریکا از حضور در جلسه کنگره خودداری کردند

ساقط شدن هواپیمای نظامی‌آمریکا در افغانستان به‌وسیله طالبان باعث شد تا وزیران امور خارجه و دفاع این کشور از حضور در جلسه کنگره خودداری کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: با وجود درخواست نمایندگان دو جناح دموکرات و جمهوری‌خواه برای برگزاری جلسه توجیهی در زمینه راهبرد آمریکا در افغانستان، وزیران دفاع و امور خارجه کاخ سفید از حضور در این جلسه خودداری کردند.

«جان سوپکو»، بازرس ویژه بازسازی افغانستان (سیگار) قرار است به‌عنوان تنها شاهد دولت ترامپ در جلسه کنگره حضور داشته باشد.

طبق بیانیه کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا، این آخرین نمونه از خودداری دولت ترامپ از حضور در جلسات توجیهی کنگره و شفاف نبودن با مردم آمریکا در زمینه امور مهم امنیت ملی است. با وجود خودداری نمایندگان دولت آمریکا، قانون‌گذاران گفتند که با خروج گسترده نیروهای تروریست آمریکایی از افغانستان مخالف هستند و تأکید کردند این اقدام امنیت و مبارزه با تروریسم را تضعیف می‌کند.

قانون‌گذاران کمیته نظارت گفتند که در جریان جنگ ۱۸ ساله آمریکا در افغانستان حدود ۲ هزار و ۴۰۰ سرباز آمریکایی کشته و بیش از ۲هزار نفر زخمی‌شدند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در حالی روز گذشته (دوشنبه) خبر سقوط یک فروند هواپیمای نیروی هوایی این کشور در استان غزنی افغانستان را تأیید کرد که طالبان با انتشار بیانیه‌ای از هدف قرار گرفتن این هواپیما و سقوط آن در منطقه تحت کنترل این نیرو و کشته شدن همه سرنشینان آن که از افسران سیا بودند، خبر داد.

شبکه سی‌بی‌اس به‌نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای‌ «بومباردیر E-۱۱A» متعلق به نیروی هوایی آمریکا در استان غزنی افغانستان سقوط کرد. این هواپیمای دو موتوره نیروی هوایی آمریکا برای جمع‌آوری اطلاعات میدانی از سوی ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments