۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد

ورود مجلس به اصلاح ساز و کار فعالیت املاکی‌ها

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من با تعرفه فعلی نیز میزان درآمد مشاوران املاک بسیار بالاتر از میزان فعالیت و مسئولیتشان است که این مسئله باید کنترل شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از خانه ملت، البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره افزایش تعرفه معاملات مشاوران املاک، گفت: موضوع فعالیت این بنگاه ها و میزان تعرفه دریافتی یکی از مسائل مهم و تأثیرگذار در بازار مسکن است، اما متأسفانه همواره در زمان بررسی بازار مسکن، اصلاح و ساماندهی این حوزه مغفول می ماند.

سید البرز حسینی

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در بحث فعالیت مشاوران املاک، روند صدور مجوز فعالیت و نظارت بر این مراکز است، در شرایط فعلی وزارت اقتصاد مسئول صدور مجوز برای افرادی است که به دنبال فعالیت در بازار مسکن هستند.

افزایش فعالیت مشاوران املاک در فضای مجازی باید ساماندهی شود

وی ادامه داد: مشاوران املاک حلقه واسطی میان فروشنده و خریدار مسکن هستند و عملا یک مأموریت و وظیفه حقوقی دارند، حال در چند سال اخیر مشاوران املاک میزان فعالیت خود را در فضاهای مجازی افزایش داده‌اند که این مسئله نیز باید ساماندهی شوند.

حق کمیسیون بالای مشاوران املاک با میزان مسئولیتشان متناسب نیست

حسینی با اشاره به پیشنهاد اتحادیه مشاوران املاک برای افزایش حق کمیسیون املاکی ها، گفت: به نظر من با تعرفه فعلی نیز میزان درآمد مشاوران املاک بسیار بالاتر از میزان فعالیت و مسئولیتشان است که این مسئله قطعا باید کنترل شود.

هیچ کنترل دقیقی بر فعالیت مشاوران املاک صورت نمی گیرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: متأسفانه هیچ کنترل دقیقی بر فعالیت مشاوران املاک صورت نمی گیرد، از این رو باید برنامه ریزی دقیقی جهت اصلاح این وضعیت و ساماندهی این حوزه صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا موضوع فعالیت مشاوران املاک و بحث اخذ تعرفه معاملات یکی از مسائلی خواهد بود که در هفته های آینده در نشست کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments