۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶

ورود شهرداری تهران به ایمن سازی ساختمان‌های بلند قدیمی

معاون امور عمرانی استانداری تهران گفت: شهرداری تهران باید بر اساس مصوبه شورای شهر ساختمان‌های بلند و قدیمی شهر را شناسایی و نسبت به ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی این ساختمان‌ها اقدام کند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبر گزاری سلامت)،محمد تقی‌زاده معاون امور عمرانی استانداری تهران ،‌ درباره ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه و فرسوده در تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه در شهر تهران ساختمان‌های بلند مرتبه و با قدمت زیاد کم نیست، بنابراین باید نسبت به ایمن‌سازی این ساختمان‌ها اقدام شود.

وی افزود:‌ اخیرا نیز شورای شهر تهران مصوبه‌ای در این خصوص داشت و مقرر شد ساختمان‌هایی مانند پلاسکو را پایش و احصاء کند و به سراغ استانداردسازی این ساختمان‌ها بروند.

 معاون امور عمرانی استانداری تهران یادآور شد: ما در محدوده مرکزی شهر تهران ساختمان‌های زیادی از این طیف داریم ولی تاکنون اقدام جدی برای استاندارد سازی این ساختمان‌ها صورت نگرفته است البته آتش‌نشانی گام‌های خوبی برای ایمن سازی این ساختمان‌ها برداشته است و در تمامی ساختمان‌های بلند قدیمی سیستم اطفاD حریق نصب شده ولی این اقدامات کافی نیست.

تقی‌زاده گفت:‌ در صورت بروز حادثه در ساختمان‌های بلند مرتبه تهران قطعا نیاز به مدیریت بحران کشوری دارد و در حال حاضر هم بر اساس قانون مدیریت بحران وزیر کشور به عنوان رئیس بحران در کشور معرفی شده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments