Friday 29 May 2020 | جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 188

وجود میکروب زیاد در محیط عامل افزایش احتمال حمله قلبی

نتایج یک مطالعه علمی نشان می‌دهد وجود میکروب زیاد در محل سکونت و زندگی انسان موجب عدم پایداری پلاک‌های کرونر بدن و در نهایت سکته قلبی می شود.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت)، نتایج یک مطالعه علمی نشان می دهد وجود میکروب زیاد در محل سکونت و زندگی انسان موجب عدم پایداری پلاکهای کرونر بدن و در نهایت سکته قلبی می شود. نتایج پژوهش مذکور که در کنگره پزشکی ای اس سی در پاریس ارائه شده، نشان می دهد ماهیت و انواع میکروب های روده انسان هایی که در نقاط آلوده زندگی می کنند با افرادی که در نقاط کمتر آلوده زندگی می کنند، تفاوت اساسی دارد و همین تفاوت می تواند به سکته قلبی منجر شود.

پیش از این تصور می شد مسائلی همچون چاقی، دیابت، سیگار کشیدن و مصرف الکل، بالا رفتن سن و غیره از جمله دلائل اصلی ابتلا به سکته قلبی هستند، اما بررسی جدید وجود میکروب زیاد در محل زندگی را به عنوان یک عامل مهم ابتلا به سکته قلبی به اثبات می رساند.

میکروب های مذکور بر روی سیستم ایمنی بدن، متابولیسم داخلی و برخی سازوکارهای دیگر انسان تاثیرمنفی گذاشته و در نهایت سلامت قلب را تحت تاثیر قرار می دهند. برای انجام این بررسی از یک نمونه سی نفری از افراد که در محیط های آلوده و غیرآلوده زندگی می کردند، استفاده شده و وضعیت آنها با یکدیگر مقایسه شده است.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of