۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

واکنش ترکیه به قاچاق نفت سوریه توسط آمریکا

وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به قاچاق نفت سوریه از سوی آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا با صراحت از تسلط بر میادین نفتی سوریه دفاع می کند و آشکارا نیز به این اقدام خود اعتراف می کند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، به گزارش آناتولی در روز یکشنبه، مولود چاش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه پس از دیدار با هادی سلیمان‌پور، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی در مصاحبه خبرنگاران گفت: آمریکا آشکارا اعتراف می‌کند که برای نفت در دیرالزور سوریه می‌ماند و از درآمد آن نیز برای حمایت از گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ استفاده می‌کند.

چاووش‌اوغلو تاکید کرد: هیچکدام از طرف‌های خارجی حق استفاده از ثروت‌های سوریه را ندارند.

وی افزود: پیش از این گروه تروریستی داعش به قاچاق نفت در سوریه می‌پرداخت و اکنون نیز تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ این کار را انجام می‌دهند.

وزیر امور خارجه ترکیه اضافه کرد: ترکیه چشمداشتی به خاک سوریه ندارد و عملیات چشمه صلح را تنها برای پاکسازی تروریست ها انجام داد. آمریکا از هزاران کیلومتر دورتر آمده و درصدد تسلط بر منابع نفت سوریه است.

وی افزود: ما نفت سوریه را حفظ می‌کنیم و این را به خاطر داشته باشید. من همواره گفته‌ام که نفت را حفظ کنید. ما می‌خواهیم نفت سوریه را حفظ کنیم و این امر به معنای درآمد ۴۵ میلیون دلاری در ماه است؛ لذا نفت سوریه را حفظ کنید.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments