۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳

واکسیناسیون ۴۰۰ زائر حج تمتع در مرکز درمان و توانبخشی هلال احمر استان گیلان

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان گفت: ۴۰۰ نفر از حجاج گیلانی توسط جمعیت هلال احمر واکسیناسیون شدند

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی ،ضمن اشاره به همکاری جمعیت هلال احمر با سازمان حج و زیارت در راستای واکسیناسیون حجاج گفت: معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر اقدامات مربوط به واکسیناسیون حجاج را انجام و عوامل این معاونت مسئولیت آن را بر عهده داشته اند.

غلامی با اشاره به فرآیند زمانی واکسیناسیون افزود: واکسیناسیون حجاج از ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و تا ۸ خردادماه پایان یافت.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: واکسیناسیون حجاج یک تا ۲ ماه قبل از سفر حج انجام می‌شود، همچنین تزریق این واکسن برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع بیمارهای عفونی ضروری است.

غلامی با اشاره به آمار حجاج واکسینه شده، گفت: حوزه درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان در سال جاری، بالغ بر ۴۰۰ نفر را واکسینه نموده است که این تعداد متشکل از ۵ کاروان زیارتی در شهرستان های رشت، آستانه اشرفیه، تالش و لنگرود بوده است که برای تسهیل واکسیناسیون حجاج، تیم واکسیناسیون جمعیت هلال احمر در سه شهرستان مستقر شدند.

گفتنی است؛ همه ساله با نزدیک شدن به ایام حج، قبل از هر اقدامی به منظور پیشگیری از بیماری، حجاج واکسن مننژیت را دریافت می کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of