۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲

واکسیناسیون ۱۴ میلیون ایرانی تا پایان تیرماه

رئیس جمهور گفت: تمام افرادی که آسیب پذیر هستند، یعنی بیش از ۱۴ میلیون نفر تا پایان تیرماه واکسیناسیون می‌شوند و مرگ و میر به طور فزاینده‌ای کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از صدا و سیما؛ آقای حسن روحانی گفت: خیلی امیدوارم که عید سال آتی یعنی ۱۴۰۱ ان شاء الله اگر بتوانیم واکسیناسیون را با همین سرعت که ادامه می‌دهیم پیش ببریم، قبل از پایان سال واکسیناسیون با این برنامه ریزی که انجام داده ایم، پایان می‌یابد، اگر بتوانیم واکسیناسیون را تکمیل کنیم در آن صورت مردم با یک مقدار احتیاط و رعایت دستورالعمل‌ها می‌توانند شرایط بهتری داشته باشند، البته ما هنوز هم نمی‌توانیم بگوییم که به شرایط قبل برگشته ایم، اما با این شرایط (بعد از واکسیناسیون) آثار این همه سرمایه گذاری را ان شاء الله خواهیم دید.

رئیس جمهور ادامه داد: بعد از این که ما این تعداد را واکسینه کردیم مرگ و میر به زیر صد نفر (شصت هفتاد نفر) می‌رود و ان شاء الله کمتر نیز می‌شود و آمار‌ها چندصدنفری نخواهد بود.

وی گفت: بنابراین در کرونا، یک مهاری را تا پایان این دولت به وجود می‌آوریم و مردم یک مقدار خیالشان راحت‌تر می‌شود.

آقای روحانی افزود: در زمینه تحریم نیز کار بسیار بزرگی در این دولت انجام شده است که البته می‌شد تحریم کلا تمام شده باشد، اما با همفکری و اجماع و همه با هم یک کاری را انجام بدهیم با تمام این احوال بخش‌های اصلی تحریم از نظر من در توافق پایان یافته است البته باید توافق کامل شود و وقتی کامل شد اجرا کنیم.

وی ادامه داد: البته این تصمیم خود ماست و درست هم هست، ما تصمیم گرفتیم همه چیز تمام شود و بعد اجرا شروع شود وگرنه اگر می‌خواستیم بخش بخش شروع کنیم یعنی تحریم نفت را برداریم و یا تحریم بانک را برداریم و بقیه آن به تدریج انجام شود، این‌ها در اول سال (۱۴۰۰) و یا پایان سال قبل نیز امکان پذیر بود، ان شاء الله امیدواریم شرایط بسیار بهتری را مردم در ماه‌های آینده و سال‌های آینده تجربه کنند.

رئیس جمهور گفت: دولت در سخت‌ترین شرایط تاریخی یعنی جنگ اقتصادی و ویروس بی نظیر در یک قرن گذشته مواجه بوده، اما در عین حال مردم یاری کردند و به صحنه آمدند و کمک کردند و با فداکاری و صبوری مردم ان شاء الله به زودی روز‌های سخت را پشت سر می‌گذاریم و روز‌های بهتری در انتظار مردم عزیز سرزمین خواهد بود.

 

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments