۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
مراجع رسمی؛ تنها منبع اطلاع رسانی واکسیناسیون کووید۱۹

واکسیناسیون در گروه های زیر ۸۰ سال هنوز آغاز نشده است!

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه واکسیناسیون کووید۱۹ همچنان در گروه بالای ۸۰ سال انجام می شود گفت: به محض آغاز واکسیناسیون برای دیگر گروه های سنی، موضوع در رسانه های رسمی اطلاع رسانی می شود.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به  نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» افزود: استان فارس دارای بیش از ۸۰ هزار جمعیت بالای ۸۰ سال است و کار واکسیناسیون این گروه هم اکنون با سرعت بالایی در حال انجام است.

او اعلام کرد: پیش از آغاز واکسیناسیون در این گروه، در منابع رسمی مانند پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی اینترنتی sums.ac.ir، وزارت بهداشت و صدا و سیمای ملی اطلاع رسانی لازم برای نام نویسی و ثبت اطلاعات افراد انجام می شود.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز سامانه رسمی برای ثبت اطلاعات افراد را salamat.gov.ir معرفی کرد و ادامه داد: در حال حاضر به دلیل پایان نیافتن گروه بالای ۸۰ سال، ثبت اطلاعات دیگر گروه ها ممکن نیست و به زودی در این زمینه اطلاع رسانی می شود.

دکتر حسینی اظهار کرد: آغاز واکسیناسیون عمومی علیه کرونا، با موجی از امید در کشور همراه بود و امیدواریم با سرعت هرچه بیشتر تداوم داشته باشد؛ اما در شرایط کنونی نیز لازم است اخبار این حوزه تنها از منابع رسمی دنبال شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: متاسفانه در طی روزهای اخیر شاهد هستیم انتشار برخی مطالب خلاف واقعیت در فضای مجازی از سوی افراد سودجو موجب سردرگمی عمومی در این زمینه و مراجعه خانواده ها و سالمندان گروه های سنی پایین تر برای دریافت واکسن شده است که تنها اختلال در این فرآیند و کند شدن روند اجرای واکسیناسیون را به همراه داشته است.

او تاکید کرد: اینگونه اقدامات سودجویانه با سوء استفاده از شرایط کنونی جامعه، موجب تشویش اذهان عمومی شده و به دلیل ایجاد سردرگمی برای خانواده ها و سالمندان، از طریق مراجع رسمی، مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x