۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷

واکسن کرونا به افراد خارج از گروه‌های تعریف شده تزریق نمی‌شود

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تزریق واکسن کرونا به افراد خارج سنین و گروه‌های تعریف شده صورت نمی‌پذیرد و از افرادی که هنوز موعد تزریقشان نشده می‌خواهیم که به پایگاه های واکسیناسیون مراجعه نکنند.

به گزارش گروه استان های  خبرگزاری سلامت به نقل از وبدا،دکتر امیررضا صالح‌مقدم در جریان بازدید از محل واکسیناسیون خودرویی ، اظهار کرد: در راستای سرعت‌بخشی بیشتر و بهتر از طرح تزریق همگانی واکسن کرونا راه‌اندازی پایگاه ترزیق واکسیناسیون خودرویی را در شهرک دانش و سلامت مشهد، جنب بیمارستان تخصصی کودکان اکبر داشتیم تا سالمندانی که به هر دلیل قادر به رفتن به پایگاه‌های تزریق در محل سکونتشان نیستند به پایگاه خودرویی جهت تزریق واکسن مراجعه نمایند.

وی افزود: برخی از سالمندان امکان مراجعه به پایگاه‌های تزریق واکسن و پیاده شدن از خودرو را ندارند و با راه‌اندازی پایگاه خودرویی کمک بزرگی به این گروه از افراد جامعه شد تا ضمن تزریق سریع و بی‌دغدغه، از حضور در صف‌ طولانی واکسن هم به‌دور باشند.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پایگاه تزریق واکسیناسیون خودرویی کمک بزرگی به سالمندان کرده است، خاطرنشان کرد: این پایگاه با درخواست و حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد دایر شده و سالمندان بدون نیاز به خروج از ماشین، پس از احراز هویت در داخل خودرو واکسینه می‌شوند، از کسانی که برای تزریق مراجعه می‌کنند درخواست داریم که در زمان حضور حتماً کارت ملی خود را به همراه داشته باشند.

دکتر صالح‌مقدم تصریح کرد: تزریق‌ها طبق اولویت‌های معین شده صورت می‌پذیرد، هم‌اکنون تزریق گره سنی بالای ۸۰ سال در حال انجام و از ابتدای هفته آینده هم تزریق گروه سنی بالای ۷۵ سال آغاز می‌شود و از کسانی که به سن اعلام شده نرسیده‌اند درخواست داریم که مراجعه  به محل تزریق نداشته باشند و این کار را به زمانی بسپارند که نوبتشان رسیده باشد، زیرا تزریق واکسن کرونا به افراد خارج سنین و گروه‌های تعریف شده صورت نمی‌پذیرد.‌

وی با ذکر این نکته که افزایش تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون خودرویی در دستور کار قرار دارد، تأکید کرد: طرح واکسیناسیون خودرویی تا پایان تزریق تمامی گروه‌های هدف ادامه دارد، ضمن اینکه پایگاه دوم خودرویی هم در روزهای آینده با توجه به افزایش جمعیت گروه هدف اضافه می‌شود که مکان این پایگاه و زمان شروع به کار آن بزودی اعلام می‌شود.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: تاکنون ۸ پایگاه تزریق واکسن خودرویی در سطح کشور راه‌اندازی شده که هشتمین پایگاه آن در مشهد بود. این پایگاه‌ها در مراکز استان‌ها بوده و در شهرستان‌ها تاکنون پایگاه خودرویی دایر نشده است و در صورت نیاز و تشخیص مسئولان مربوطه اقدام خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x