۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

واکسن کرونای چینی در موارد اضطراری ۶۰ دلار فروخته می‌شود

مقامات چین واکسن کرونای شرکت «سینوواک» را در یکی از شهرهای این کشور برای تزریق به افرادی که در معرض بیشترین خطر ابتلا به کرونا قرار دارند، حدود ۶۰ دلار می‌فروشند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از سازمان نظام پزشکی، این طرح واکسیناسیون در بخشی از یک برنامه ملی در شهر «جیاشینگ» در شرق چین انجام می شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در شهر جیاشینگ در بیانیه ای در اپلیکیشن «وی چت» اعلام کرد که قیمت هر دوز این نامزد واکسن کرونا که «کروناواک» (CoronaVac) نام دارد ۲۹.۷۵ دلار (۲۰۰ یوان) است و در فرایند این واکسیناسیون که به گروه های در معرض خطر از جمله پزشکان ارائه می شود، به دو دوز از این واکسن نیاز است .

مقامات چینی تاکنون جزییات قیمت گذاری برای واکسن های احتمالی کووید-۱۹ را منتشر نکرده اند. این در حالی است که صدها هزار نفر در چین در آخرین مرحله از آزمایش بالینی واکسن‌های بالقوه این کشور در بخشی از یک برنامه تلقیح اضطراری که در ماه ژوئیه آغاز شد، این واکسن های آزمایشی را دریافت کرده اند.

جزییات کمی درباره برنامه استفاده اضطراری از واکسن‌های بالقوه چین که در ماه ژوئیه آن را کلید زده منتشر شده است، اما نشان می‌دهد که چین چقدر فعالانه از واکسن های آزمایشی به امید محافظت از کارگران اساسی در برابر بیماری کووید-۱۹ استفاده می‌کند، حتی با وجود این که آزمایشات بالینی این واکسن‌ها هنوز به طور کامل انجام نشده و به پایان نرسیده است.

این برنامه برای گروه‌های خاص از جمله کادر درمان و کسانی که در بازارهای مواد غذایی و در بخش‌های حمل و نقل و خدماتی کار می‌کنند، در نظر گرفته شده و این دسته از شهروندان را در صف اول هدف قرار داده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments