۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

والیبال بانوان انتخابی المپیک| توزیع آخرین سهمیه‌ها در رقابت‌های قاره‌ای/ نبرد زیر تور برای رسیدن به توکیو

آخرین مرحله توزیع سهمیه المپیک والیبال در رقابت‌های قاره‌ای توزیع می‌شود و کشورهای شرکت‌کننده برای 5 سهمیه باقی مانده به رقابت می‌پردازند.

به گزارش گروه ورزشی طبنا(خبرگزاری سلامت)، ۵ سهمیه المپیک در والیبال زنان و مردان برای بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو توزیع می‌شود که کشورها در رقابت‌های قاره‌ای تلاش می‌کنند تا این سهمیه را کسب کنند.

در قاره آفریقا، کامرون که در بازی‌های المپیک ریو عنوان یازدهمی را کسب کرده بود، روزهای ۵ تا ۹ ژانویه در این دوره میزبان مسابقه انتخابی زنان در قاره آفریقاست. کنیا، مصر، بوتسوانا و نیجریه برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند.

در قاره اروپا، مسابقات روزهای ۷ تا ۱۲ ژانویه به میزبانی هلند برگزار می‌شود. هلند، بلغارستان، لهستان و آذربایجان در گروه A، ترکیه، آلمان، بلژیک و کرواسی در گروه B مسابقه می‌دهند. مسابقات آمریکای جنوبی به میزبانی کلمبیا و آمریکای شمالی به میزبانی جمهوری دومینیکن برگزار می‌شود.

در قاره آسیا، هم تایلند میزبان رقابت‌های انتخابی المپیک است. در قاره کهن ۷ تیم برای کسب سهمیه تلاش می‌کنند. در گروه A تیم‌های تایلند، چین‌تایپه و استرالیا حضور دارند، در گروه B نیز تیم‌های ایران، کره‌جنوبی، قزاقستان و اندونزی برای کسب سهمیه به رقابت می‌پردازند.

در بخش مردان، ژاپن، آرژانتین، برزیل، ایتالیا، لهستان، روسیه و آمریکا جواز حضور در المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرده‌اند. در بخش زنان، ژاپن، صربستان، چین، آمریکا، برزیل، روسیه و ایتالیا المپیکی شده‌اند.(فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x