۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸

والدین با آگاهی دانش آموز مبتلا به کروناویروس را به مدرسه فرستادند!

تقریباً 30 دانش آموز در ماساچوست پس از رفتن به مدرسه در کنار دانش آموز مبتلا به کروناویروس که از آن آگاهی نیز داشته، باید 14 روز قرنطینه شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، تقریباً ۳۰ دانش آموز در ماساچوست پس از رفتن به مدرسه در کنار دانش آموز مبتلا به کروناویروس که از آن آگاهی نیز داشته، باید ۱۴ روز قرنطینه شوند.

پل هروکس، شهردار آتلبورو به هاف پست گفت، دانش آموز دبیرستان اتلبورو روز چهارشنبه ۹ سپتامبر آزمایش کروناویروس داد و روز جمعه نتیجه مثبتی دریافت کرد. والدین سپس دانش آموز را روز دوشنبه به مدرسه فرستادند.

هروکس گفت که دانش آموز باید پس از تاریخ آزمایش در قرطینه قرار داشته باشد. تیم ردیابی موضوع را بعد از ظهر دوشنبه شناسایی کرد.

وی گفت که وقتی مقامات صبح روز سه شنبه با خانواده تماس گرفتند، والدین تأیید کردند که از این‌که فرزند آن‌ها آلوده است مطلع شده‌اند اما فکر کردند که پس از قرنطینه برای چندین روز، می‌تواند به مدرسه برود. وی گفت که این دانش آموز در مورد تشخیص خود در Snapchat پست ارسال کرده است و همین امر باعث ایجاد گفت‌و‌گوهایی در صفحات شبکه‌های اجتماعی شده است.‌

شهردار گفت: بسیاری از والدین، از والدینی که فرزند آلوده خود را به مدرسه فرستاده‌اند، عصبانی هستند.

این تنها مورد موجود از مبتلایان کروناویروس در مدارس نبوده است!

مقامات دانش آموز را شناسایی نکرده اند. در حال حاضر شش عفونت فعال کروناویروس در منطقه مدرسه‌ای با ۶۰۰۰ دانش آموز وجود دارد.

کروناویروس در مدارس

اگر والدین می‌دانند که فرزندی مبتلا به کروناویروس مثبت دارند، باید او را در خانه نگه دارند.

اگر آن‌ها منتظر نتیجه آزمایش کروناویروس هستند، باید او را در خانه نگه دارند.

اگر با کسی که مبتلا به کروناویروس مثبت است تماس داشته، ما او را تشویق می‌کنیم که با پرستار، مدرسه یا با پرستار بهداشت شهرستان تماس بگیرند. همه باید خود را از نظر علائم کنترل کنند.

سرپرست دیوید ساویر سه شنبه شب در نامه‌ای سایر والدین را مطلع کرد.‌

وی در نسخه‌ای از نامه ارائه شده به هاف پست گفت: این نتیجه غیرقابل قبول به دلیل تأخیر در جدول زمانی گزارش  و نه مشکل در پروتکل‌های ایمنی ما بود.

وی گفت: من می‌فهمم که این لحظه اجتناب‌ناپذیر برای بسیاری استرس آور است. با این حال، نباید چیزی را تغییر دهد. راهنمایی‌های دولت نمی‌تواند یک محیط عاری از ویروس را تضمین کند، به خصوص با توجه به اینکه می‌دانیم برخی از ناقل‌ها بدون علامت هستند.

ساویر گفت که ردیابی تماس و محافظت روزانه برای کمک به کاهش تهدید شیوع کروناویروس موجود است.

وی نوشت: ما باید منتظر پایان قرنطینه‌ها باشیم تا مطمئن شویم که عمل ما موفقیت آمیز بوده است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments