۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

واشنگتن به دنبال تعطیل کردن تهران است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: آمریکا با باج دادن به برخی شبکه‌ها، سعی در پخش اخبار کذب و بر هم زدن جو عمومی‌ایران را دارد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدجواد جمالی نوبندگانی درباره اظهارات عوام فریبانه ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران در مقابله با ویروس کرونا گفت: مردم کشورمان باید آگاه باشند که کرونا یک بیماری ویروسی است و در حال حاضر حداقل بیش از ۷۰ کشور جهان با این  ویروس  دست و پنجه نرم می‌کنند، اما رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌هایی که از طرف مسئولان فنی _ بهداشتی می‌شود، می‌تواند در جلوگیری و بهبود این ویروس بسیار کمک کننده باشد.

او افزود: متأسفانه دشمنان ایران از طریق فضاهای مجازی در داخل و خارج کشور سعی دارند که جو روانی جامعه را به هم بریزند، در همین راستا بیش از ۸۰ درصد اخبار تلویزیون‌های بیگانه مانند بی بی سی به این قضیه اختصاص داده شده که به خوبی نیت پلید آنها را نشان می‌دهد.

نماینده مردم در مجلس دهم تأکید کرد: آمریکایی‌ها  پیشتر اعلام کرده‌ بودند که سنگین‌ترین، هوشمندانه‌ترین و همه جانبه‌ترین تحریم‌ها را در طول تاریخ بشریت علیه جمهوری اسلامی‌ایران اعمال کرده‌اند، بنابراین شنیدن چنین سخنانی از سوی آنها بسیار مضحک به نظر می‌رسد، همچنین آنها سعی دارند جنگ روانی علیه مردم ایران به راه بی‌اندازند.

جمالی نوبندگانی اضافه کرد: بیش از ۷۰ کشور جهان گرفتار ویروس کرونا شده‌ است، اما پمپئو و ترامپ تنها درباره جمهوری اسلامی‌ایران اظهارنظر می‌کنند، درحالی که خودشان اعتراف کردند؛ سالانه در آمریکا بین ۲۵ تا ۶۰ هزار نفر بر اثر آنفلوانزا فوت می‌کنند، بنابراین باید گفت که  آنها هدفی جز سوءاستفاده ندارند.

نماینده فسا در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه طبق آمار‌های موجود سالانه در آمریکا حدود ۱۰۰ هزار نفر بر اثر خطا‌های پزشکی در واشنگتن فوت می‌کنند، تأکید کرد: واشنگتن کشوری است که هنگام وقوع سیل در ایران در فروردین سال ۹۸ اجازه نداد که هموطنان ایرانی خارج از کشور به هلال احمر کمک‌های مالی واریز کنند، اما امروزه شاهد اشک تمساح آنها هستیم که دروغی بیش نیست.

او افزود: باید آگاه باشیم که آمریکا با برنامه‌‌ریزی و نقشه سعی در فریب مردم ایران را دارد، در حقیقت این کشور با باج دادن به برخی شبکه‌ها سعی در پخش اخبار کذب دارد  تا جو عمومی‌جامعه ما را به هم بریزد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکا به دنبال تعطیل کردن ایران است، گفت: به ازای هر روز تعطیلی در ایران حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد کشورمان آسیب می‌رسد. به نوبه خود خواهش می‌کنم که مردم عزیزمان دوستان و دشمنان خود را تشخیص دهند، چراکه ترامپ نه تنها دشمن ایران بلکه دشمن بشریت است.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: ان‌شاالله با عمل به توصیه‌های پزشکی موفق به شکست کرونا خواهیم شد و امیدواریم هر چه زودتر دوره این بیماری به پایان برسد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تصریح کرد: افرادی که در بیرون از مرزها باعث تشویش اذهان عمومی، به هم ریختن روح و روان جامعه و به دنبال احتکار و سوءاستفاده مالی از مردم هستند از یاد نخواهند رفت و به سزای اعمال خود می‌رسند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments