۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

واشنگتن «ایران» را به تلاش برای انجام «اقدامات تحریک‌آمیز» متهم کرد

وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا مدعی است ایران از هیچ فرصتی برای انجام اقدامات تحریک‌آمیز در سطح منطقه فروگذار نمی‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، یک مقام بلندپایه دولت واشنگتن مدعی است به‌رغم دوره آرامش نسبی، در آینده ایران از قابلیت اتخاذ اقدامات تحریک‌آمیز در تنگه هرمز و دیگر نقاط منطقه برخوردار است.

به ادعای «تامس مادلی» وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا، ایران به دنبال تداوم اقدامات تحریک‌آمیز است و از هیچ فرصتی غافل نمی‌شود.

او در ادامه اظهارات خود مدعی شد: به نظر من، چیزی کمتر از تغییر نظام موجب نخواهد شد لحن رهبران این کشور تغییر کند و کارهایی را که تاکنون انجام داده‌اند، متوقف کنند.

گفتنی است از ماه میلادی می، پنتاگون در راستای مهار ایران، ۱۴ هزار نیروی نظامی‌ازجمله یک ناو هواپیمابر به منطقه اعزام کرده است.

به ادعای مادلی، واکنش آمریکا به اقدامات ایران می‌تواند پنتاگون را از تمرکز بر اولویت‌های دیگر مثل چین دور کند.

او در ادامه ادعاهای خود با انتقاد از عملکرد آمریکا در برابر ایران افزود: واکنش ما به سوءرفتارهای آنها این است که یک ناو هواپیمابر را برای ۱۰ ماه به آنجا می‌فرستیم. این اقدام چه تأثیری بر آمادگی ناوگان ما دارد؟ هر چه این ناو بیشتر آنجا بماند از آمادگی ما کاسته می‌شود.

ادعاهای مادلی در حالی مطرح شد که ایران، روسیه و چین از دیروز جمعه رزمایشی دریایی را در اقیانوس هند و دریای عمان آغاز کرده‌اند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments