۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

هیچ کشوری به تنهایی در مقابله با این ویروس موفق نخواهد بود

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت:اگر همه کشورها با هم همکاری نداشته باشند نمی توان این ویروس را کنترل کرد چراکه این ویروس می تواند از کشوری به کشور دیگر انتقال یابد. 

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، اصغر سلیمی، درباره ضرورت پیگیری و اجرای صحیح دستورات ستاد مقابله با کرونا، بیان کرد: کرونا ویروسی است که در جهان همه گیر شده و دیگر صرفا مختص یک کشور نیست. امروز هیچ کشوری نمی تواند ادعا کند که در برابر این ویروس ایمن است.

وی در ادامه با بیان اینکه قطعا هیچ کشوری به تنهایی در مقابله با این ویروس موفق نخواهد بود و ما نیاز به همکاری داریم، اظهار کرد: برای مقابله و کنترل این ویروس نیازمند همکاری همگانی در داخل و در سطح جهانی هستیم. اگر همه کشورها با هم همکاری نداشته باشند نمی توان این ویروس را کنترل کرد چراکه این ویروس می تواند از کشوری به کشور دیگر انتقال یابد. این ویروس امروز وارد زندگی انسان شده و تا زمانی که واکسن و درمان آن کشف نشود، تنها راه پیش رو مدیریت شیب ابتلا به این بیماری است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: با همکاری می توان شیب ابتلا به این بیماری را کاهش داد تا کادر درمانی در مراکز بهداشتی بتوانند خدمات بهتری ارائه دهند در غیر این صورت شاهد افزایش ناگهانی تعداد مبتلایان و بالا رفتن میزان مرگ و میر هستیم.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر در این شرایط شاهد هستیم آمریکا که مدعی حقوق بشر است تحریم های خود علیه کشورها به ویژه ایران را دنبال می کند. سازمان بهداشت جهانی، سازمان ملل و شورای امنیت باید مداخله کرده و به آمریکا برای توقف تحریم ها به ویژه در حوزه بهداشت و درمان فشار بیاورند.

سلیمی در پایان با اشاره به ضرورت توجه به معیشت مردم در دوران کرونا و پسا کرونا، بیان کرد: ما شاهد هستیم که کسب و کارها این روزها با رکود مواجه شده و کارگران نیز شغل خود را از دست داده اند. باید پس از کنترل کرونا توجه ویژه ای به بحث تولید و اشتغال زایی شود. باید در حوزه اقتصاد کشور همت بیشتری به کار گرفته شود و به بحث معیشت، اشتغال و ازدواج توجه ویژه ای کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments