Sunday 7 June 2020 | یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
بازدید: 112

هیچ بهانه‌ای توجیه‌گر تجاوز ترکیه به سوریه نیست

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: هیچکس نمی‌تواند با هیچ بهانه‌ای توجیه گر تجاوز وحشتناک ترکیه به سوریه در این مقیاس وسیع باشد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سلام امینی در خصوص حمله ترکیه به کُردهای ساکن شمال سوریه، اظهار داشت: امروز با تاسف فروان شاهد سیاست زدگی اردوغان و یک بام و دو هوا بودن او در میدان سیاست هستیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی‌با  بیان اینکه ۶سال است پدیده شوم نوظهور و نامبارک داعش با تفکر آمریکا و صهیونیست و هزینه عربستان و امارات برمنطقه خاورمیانه سایه افکنده، به‌ گونه ای که منطقه یکی از خونبارترین دوران سیاه را بویژه در منطقه سوریه و عراق  شاهد بوده است، اما به لطف خداوند متعال و تلاش جوانان منطقه و پشتیبانی مستشاری ایران این پدیده ی شوم، در عراق نابود شد و در سوریه نفس‌های آخر را می‌کشد.

وی افزود: در چنین شرایطی کشورهای منطقه و بویژه کشورهایی که همسایه مناطق داعش زده هستند باید بیش از پیش یارای مردم مظلوم منطقه باشند و کمک کنند تا ثبات به منطقه بازگردد و مردم نفس راحتی بکشند.

امینی ادامه داد: با این حال اردوغان که بخاطر جمع آوری رای و ایجاد محبوبیت، یک روز در مقابل سران صهیونیستی قد علم می‌کند و روز دیگری در سازمان ملل نقشه توسعه یافته اشغال گری‌های صهیونیست‌ها را به جهانیان نشان می‌دهد و دنبال محبوبیت منطقه‌ای و جهانی است این روزها مرحله جدیدی از تجاوزش را به شمال سوریه و مناطق کردنشین با سلاح‌های سبک و سنگین آغاز کرده و باعث به خاک و خون کشیده شدن صدها نفر زن و کودک بی پناه  و آواره شدن ده‌ها هزار نفر از خانه و کاشانه‌ی آبا و اجدادی شان در آستانه فصل سرما شده است.

اردوغان باید بداند که این کار با ادعاهای قبلی وی یعنی رهبری جهان اسلام به خیال خودش در تناقض آشکار است و به نوعی در راستای سیاست‌های آمریکا و صهیونیسم و خوش خدمتی به آنان است.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی‌گفت: اقوام ساکن شمال سوریه جدای از اینکه از نژادهای کرد اصیل منطقه و صاحب آب و خاک آن بخش از شمال سوریه  هستند هزاران سال است که در آنجا زندگی می‌کنند و با سرزمین خود عجین هستند، و همین شیر مردان و شیرزنان کرد در روزهای سخت مبارزه با داعش خط مقدم را رهبری و چون کوه استوار و مثل همیشه سرفراز و پیروز بودند.

وی افزود: کُردهای اردوغان زده، عموما مسلمان هستند و با توجه به ابتدایی‌ترین اصول حقوق بشری و منشور ملل متحد، هیچکس نمی‌تواند با هیچ بهانه‌ای توجیه گر این تجاوز وحشتناک در این مقیاس وسیع باشد.

امینی اظهار داشت: اینجانب ضمن تشکر از جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی‌بخاطر لغو سفر خود به ترکیه، از وزارت امورخارجه می‌خواهم، موضوع را پیگیری جدی کند و تمام مساعی خود را  در مجامع جهانی و حقوق بشری بکار گیرد تا به تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشته شود و این تجاوز شوم هرچه سریعتر پایان یابد و مردم بی پناه و آواره به خانه و کاشانه خود برگردند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of