Wednesday 3 June 2020 | چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
بازدید: 33

انتخاب هیئت رئیسه مهمترین آزمون مجلس یازدهم

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: هیئت رئیسه به خصوص رئیس مجلس می‌توانند مجلس را به سمت وظایف و مسیر اصلی سوق دهد که نتیجه آن رفع برخی مشکلات از کشور است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سید کمال سجادی افزود: ترکیب مجلس به ویژه هیئت رئیسه و نایب رئیس‌ها در حل مشکلات کشور تاثیر زیادی دارد. هیئت رئیسه به خصوص رئیس مجلس می‌توانند مجلس را به سمت وظایف و مسیر اصلی سوق دهد که نتیجه آن رفع برخی مشکلات از کشور است.

سجادی در ادامه گفت: مجلس دو وظیفه عمده دارد؛ نخست قانون گذاری است که خلا قانونی کشور پر شود، و دیگری نظارت است که  بخش نظارتی آن اهمیت بیشتری دارد. بر اساس قانون، نمایندگان مجلس حق دارند که از هر چیزی که مربوط به اداره کشور می‌شود تحقیق و تفحص کنند؛ بنابراین بُعد نظارتی مجلس اهمیت زیادی دارد، چراکه مردم نمایندگان را انتخاب کردند که بر اداره درست کشور نظارت داشته باشند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: بحث نظارتی مجلس به مراتب از قانون گذاری مهم‌تر است، لذا ممکن است قوانین زیادی داشته باشیم، اما بدون نظارت چه کسی آن را اجرا می‌کند.

انتخاب هیئت رئیسه مهمترین آزمون مجلس یازدهم

صحن علنی مجلس

او افزود: اکنون اصولگرایان در حال رایزنی هستند که شاکله هیئت رئیسه طراحی شود و به راحتی رئیس، نواب رئیس و سایرین را انتخاب کنند، بنابراین یکی از قدم‌های مهمی که نمایندگان مجلس باید بردارند این است که یک هیئت رئیسه کارآمد، دلسوز و هیئت رئیسه‌ای که به آن رسالت اصلی مجلس عمل کنند، انتخاب شود، لذا این اولین آزمون نمایندگان مجلس است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of