۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱

هویت بصری شبکه پنج در عید فطر نو می شود

هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در روز عید سعید فطر رونمایی می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی شبکه پنج سیما، هویت بصری جدید شبکه پنج سیما در چند بخش و به تدریج روی آنتن به تصویر کشیده خواهد شد، این تغییر بر اساس توجه به مفهوم پایتخت، امید و حرکت است.
گفتنی است در این هویت بصری لوگو شبکه پنج، از رنگ آبی که رنگ اصلی است، به عنوان نماد آسمان آبی و پاک که یکی از آرزوهای کلانشهر تهران و پایتخت است بهره برده است.
همچنین رنگ نارنجی به عنوان رنگ تحرک و پویایی به شکل رنگ مکمل در این طرح جدید خودنمایی می کند که رنگ آبی با حجم بالا در اطراف و رنگ نارنجی با حجم کم در مرکز لوگو نیز جانمایی شده است.
فرم های پیرامونی لوگو، نقش واحد های اصلی در طراحی و ساخت اشکال را بر عهده دارند که در کنار رنگ های انتخابی، به عنوان شکل هویت ساز شعار شبکه ایفای نقش خواهند کرد. تکنیک ساخت سه بعدی با رندر تخت، در تلفیق با گرافیک دو بعدی و در برخی بسته ها، همراه با تصاویر واقعی خواهد بود.

از دیگر ویژگی های این هویت بصری می توان به طراحی سناریوها اشاره کرد که ضمن تک پلانی بودن آن، به سادگی برای حفظ تعادل با خطوط برگرفته از شکلهای هویت ساز شبکه نیز تاکید شده است. همچنین حرکت به سمت طرح های قابل درک، غیر انتزاعی و زنده تر مثل ساعت، آونگ، گنبد، موج و غیره در آن تماشایی خواهد شد.

یادآور می شود طراحی و پیاده سازی این هویت بصری را فرهاد مختاری، طراح و تهیه کننده، دکتر علی رحیمی، مدیر تامین برنامه و دکتر محسن ساری، مدیر پخش شبکه پنج سیما بر عهده داشتند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x