۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

هوای مشهد برای گروه های حساس ناسالم است

بر اساس اعلام واحد بهداشت هوای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکي مشهد، شاخص کيفيت هواي امروز مشهد با 134(AQI) در وضعيت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شهروندان به ویژه گروه های در معرض آسیب از جمله بیماران تنفسی و قلبی عروقی، زنان باردار، کودکان ، بیماران مزمن و صعب العلاج و سالمندان توصیه کرد از تردد غیر ضروری در هوای آلوده خودداری کنند .

مهندس علی اصغر حسنی گفت: ورزشکاران باید از فعالیت های ورزشی در روزهای آلوده خودداری کنند زیرا با افزایش حرکت، بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و تنفس در هوای آلوده علاوه بر انباشت ذرات معلق در ریه ، روند اکسیژن رسانی کافی در خون و بافت ها را نیز مختل می کند.

وی افزود: افرادی که بیشترین زمان مواجهه با آلودگی هوا را دارند از جمله پرسنل نیروی انتظامی و پلیس راهور ، کارکنان پایگاههای اورژانس ، هلال احمر ، کارکنان شهرداری ها و خدمات شهری و همچنین کودکان و افراد سالخورده می باید از وسایل کمک حفاظت تنفسی(ماسک) مورد تایید وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی  استفاده کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments