۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
سازمان جهانی بهداشت:

هنوز به اوج شیوع کرونا نرسیده‌ایم!

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت که همه‌گیری کرونا سرعت بیشتری نسبت به روزهای قبل یافته اما هنوز به نقطه اوج کامل نرسیده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از خبرگزاری آناتولی،تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در یک ویدئو کنفرانس در دفتر این سازمان در ژنو اعلام کرد: سرعت همه‌گیری کرونا نسبت به روزهای قبل بیشتر شده اما هنوز به نقطه اوج همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ نرسیده ایم.

ادهانوم با اشاره به اینکه در آخر هفته گذشته چهارصد هزار مورد جدید ویروس کرونا شناسایی شده‌٬ افزود: هم اکنون ۱۱.۴ میلیون بیمار کرونایی در جهان وجود دارد و ۵۳۵ هزار تن نیز بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد: اگرچه به نظر می رسد تعداد مرگ و میرها در سطح جهانی متعادل است، اما برخی کشورها در کاهش تعداد فوتی‌ها پیشرفت چشمگیری داشته٬ در حالی که هنوز در کشورهای دیگر مرگ و میر رو به افزایش است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که نباید ویروس دست کم گرفت چرا که بسیار جدی بوده و هیچ کشوری از آن در امان نیست.

وی با اشاره به اینکه منبع کووید-۱۹ طی چند ماه گذشته مورد بحث قرار گرفته، گفت: تیمی از سازمان بهداشت جهانی آخر هفته به چین می رود تا منبع ویروس را با همکاران چینی خود “شناسایی” کند.

ادهانوم خاطر نشان کرد که گروه تحت رهبری سازمان بهداشت جهانی همچنین “چگونگی انتقال ویروس از حیوان به انسان” را نیز بررسی خواهد کرد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments