۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت مطرح شد؛

هنرمندان؛ کارمند و حقوق‌بگیر جایی نیستند!

علی‌ میری‌رامشه: رعایت پروتکل‌ها در بازار، مترو و مراکز دیگر به مراتب بدتر از سینما است. در سینما و زمان فیلم‌برداری پروتکل‌ها بیشتر رعایت می‌‌شوند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری سلامت، «اتومبیل» فیلمی به کارگردانی علی میری‌رامشه، نویسندگی مهدی سجادپور و تهیه‌کنندگی علی عبدالعلی‌زاده محصول سال ۱۳۹۹ است. کارگردان این اثر در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت از لزوم برگزاری جشنواره‌ها در شرایط کنونی گفت: در مورد کرونا و رعایت پروتکل‌ها همه به سینما و هنر انتقاد می‌کنند و موافق تعطیلی آن‌ها هستند در حالی که رعایت پروتکل‌ها در بازار، مترو و مراکز دیگر به مراتب بدتر از سینما است. در سینما و زمان فیلم‌برداری پروتکل‌ها بیشتر رعایت می‌‌شوند.

او افزود: هنرمندان کارمند و حقوق‌بگیر جایی نیستند و تنها منبع درآمد آن‌ها سینما و هنر است، اگر تعطیل شود آن‌ها از کجا می‌خواهند امرارمعاش کنند. باید کمی مثبت‌تر به این حوزه نگاه کرد. هنرمندان چون خود باید فرهنگ‌سازی کنند و الگو باشند، بیشتر رعایت می‌کنند. هنرمندان و فیلمسازان در این یک‌سال بسیار اذیت شدند و اگر حمایت‌های کافی صورت نگیرد، نمی‌توانند امرارمعاش کنند.

میری‌رامشه عنوان کرد: اگر برگزاری جشنواره فیلم فجر به سال آینده موکول شود، فیلم‌ها بیات می‌شوند. حضور فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجربرای هر فیلمسازی یک اتفاق است و اگر موقعیت خوبی در جشنواره برای او ایجاد شود در اکران و فروش به فیلمساز کمک می‌کند. پس با حفظ پروتکل‌ها می‌توان جشنواره را برگزار کرد. فیلم من مستقل است و سرمایه‌گذار نداشتیم و با هزینه شخصی از همه تست گرفته شد و پزشک هم در طول فیلمبرداری همراه ما بود و علائم را بررسی می‌کرد.

گفت‌وگو: پرستو خلعت‌بری

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments