۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

همکاری شهرداری و وزارت مسکن برای تکمیل پروژه مصلی

رییس شورای شهر تهران با اشاره به پروژه مصلی گفت: قرار شده که وزارت مسکن و شهرداری تهران با همکاری‌ یکدیگر اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را تامین کنند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) محسن هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید اخیرش از پروژه مصلی، اظهار داشت: پروژه مصلی با ۴۰۰ هزار متر مربع مساحت یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های شهر تهران است و ساخت آن به درازا کشیده و اهالی و شهروندان از این موضوع ناراضی هستند.

وی با بیان اینکه خانه‌های اطراف مصلی به دلیل طرح توسعه مصلی فریز شده و موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است، افزود: اهالی محله مصلی بارها از اعضای شورای شهر و شهرداری درخواست کرده‌اند تا هرچه سریعتر راه حلی برای این موضوع داشته باشند.

رییس شورای شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه تکمیل پروژه مصلی نیازمند تامین اعتبارات است، گفت: از آنجایی که مدیریت مصلی را امام جمعه تهران بر عهده خواهد داشت، قرار شده که وزارت مسکن و شهرداری تهران با همکاری‌ یکدیگر اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را تامین کنند.

هاشمی در خصوص انتشار تصاویری مبنی بر حذف کلمه شهید از تابلوهای شهر تاکید کرد: شهرداری در روز اول در خصوص مباحث و موضوعات مطرح شده اطلاعیه‌ای جامع منتشر کرد که پاسخ تمام سوالات را داد، شما نیز می‌توانید به آن اطلاعیه مراجعه و حرف‌های آن اطلاعیه را مطالعه کنید، آن اطلاعیه حرف‌های من نیز هست.

وی در خصوص تذکر اعضا به وزار تصریح کرد: تداخلات جدی در شهر تهران داریم و حوزه اختیارات نیز مشخص نیست به همین منظور اعضا مجبورند تا خودشان در راستای برطرف کردن مشکلات شهر حتی به رئیس جمهور، وزیر کشور و مجلس نیز تذکر بدهند تا به گوش‌ آنها برسد و گامی برای حل مشکلات بردارند.

رییس شورای شهر تهران به موضوع موافقت معاون اول رییس جهور در خصوص حذف فیلتر دوده از خودروهای دیزل نیز اشاره کرد و گفت: برخی‌ها معتقدند که اگر از ابتدا فیلتر دوده برای برخی موتورها طراحی نشود، راندمان موتورها قدری کاهش می یابد.

هاشمی ادامه داد: عده ای نیز بر این باورند که فیلتر دوده بسیار موثر است، اما به شخصه آن را چک نکردم تا ببینم کدام گزینه بهتر است. اما معتقدم زمانی که برای موتوری، فیلتری طراحی نشده باشد راندمانش کاهش می یابد.

وی تاکید کرد: بهتر است پول هزینه خرید فیلتر دوده در راستای موتورهای برقی و همچنین توسعه حمل و نقل پاک صرف شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x