۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور حمایت می‌شود تا علوم شناختی رونق ‌گیرد

همکاری‌های علمی و پژوهشی با اساتید، محققان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در حوزه علوم شناختی حمایت می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری در راستای نیل به اهداف بلند مدت چشم ‌انداز علمی کشور و بهره‌گیری از محققان ایرانی خارج از کشور، از این همکاری حمایت می‌کند تا زمینه ای برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و طراحی، ساخت و تامین تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز این حوزه باشد.

در این راستا نیز ستاد با مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری تفاهم‌نامه‌ای امضا کرد. براساس این تفاهم نامه، ارتقای سطح علمی و حرفه ‌ای پایگاه های تخصصی، فراهم شدن شرایط انتقال مهارت‌ ها، روش‌ ها و قابلیت‌ های خدماتی نوین و کمک به تأسیس شرکت‌ های فناور در حوزه علوم شناختی با مشارکت دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک‌ های علم و فناوری، شرکت های فناور و مراکز رشد و نوآوری منتخب کشور به عنوان «پایگاه تخصصی همکار» مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین این ستاد در چهارچوب این برنامه حمایتی، از فرهیختگان ایرانی خارج از کشور درحیطه علوم و فناوری­ های شناختی دعوت می کند فهرست کامل حمایت ­ها را از طریق آدرس https://connect.isti.ir دریافت و موارد علاقه مندی یا تکمیل شده خود را برای تسهیل فرآیند ارسال کنند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments