Thursday 12 December 2019 | پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
بازدید: 75

همکاری‌های دفاعی با چین در حال توسعه است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌ایران با اشاره به همکاری‌های دیرینه دفاعی و نظامی‌نیروهای مسلح ایران و چین تاکید کرد که این همکاری‌ها همپای روابط سیاسی و اقتصادی در حال توسعه و گسترش است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار باقری که بامداد چهارشنبه در پاسخ به دعوت رسمی‌همتای چینی خود  در راس یک هیات بلندپایه نظامی‌وارد پکن شد در گفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد که روابط ایران و چین از سال ۲۰۱۶ به سطح روابط راهبردی ارتقا یافته و برنامه جامع توسعه همکاری‌های میان دو کشور تدوین و مبادله شده است.

وی جمهوری خلق چین را کشوری مهم در جهان و آسیا خواند و اظهارداشت که برای ایران روابط و همکاری با چین در ابعاد مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در پاسخ به سوالی در خصوص علت سفرش به چین گفت که در زمان حاضر ضروری بود برای تبادل نظر با همتای چینی در خصوص مسائل راهبردی، فنی و نظامی‌این سفر صورت گیرد.

سردار باقری خاطرنشان کرد که با مقامات چینی در نیروهای مسلح این کشور در مورد تحولات آینده شرق و جنوب غرب آسیا و تحولات جهان گفت وگو خواهد کرد.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده است از یک پایگاه دریایی و تجهیزات دریایی نیروهای مسلح چین در شانگهای دیدن کند، تصریح کرد: با مقامات چینی در باره برنامه‌های کشورشان در دریای جنوبی چین با توجه به اینکه از جانب آمریکا مورد تهدید قرار گرفته است، صحبت خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با اشاره به فعالیت کمیسیون‌های مشترک فنی، صنعتی و نظامی‌ایران و چنین اظهارداشت که در جریان این سفر کمیسیون مشترک نظامی‌دو کشور برگزار می‌شود.

سردار باقری گفت:در کمیسیون فنی و صنعتی مسائل صنایع دفاعی ایران و چین و در کمیسیون مشترک نظامی‌مسائلی مانند آموزش‌ها، رزمایش‌ها و مباحث نظامی‌مطرح و بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه « در این سفر پیشبرد اهداف این کمیسیون‌های فعال بررسی خواهد شد»، خاطرنشان کرد که در آینده نزدیک هم با حضور یک هیات از ارتش چین در ایران نشست کمیسیون‌های فنی، صنعتی و نظامی‌برای بررسی جزئیات مسائل تشکیل خواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of