۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

همسان‌سازی حقوق در شهرداری باعث تحمیل هزینه به شهروندان می‌شود

مشاور پارلمانی شهردار تهران گفت: هرگونه افزایش حقوق در جهت همسان‌سازی در شهرداری باعث تحمیل هزینه به شهروندان می‌شود .

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، داریوش قنبری در خصوص اظهارنظر خزانه‌دار شورای شهر تهران مبنی بر اینکه همسان‌سازی حقوق سازمان و شرکت‌های شهرداری با ستاد و صف به معنای کاهش هزینه‌ها نیست و ممکن است منتهی به افزایش هزینه‌های جاری شود، گفت: شهرداری در شرایط کنونی با مشکلات اقتصادی فراوانی مواجه است و بیش از ۶۸ هزار میلیارد تومان بدهی دارد، ضمن اینکه شهرداری منابع خود را از طریق دریافتی از مردم تامین می‌کند و باید در هزینه‌کردها احتیاط لازم را داشته باشد.

مشاور پارلمانی شهردار تهران ادامه داد: بی‌تردید هر گونه افزایش حقوق به معنای تحمیل بار مالی به شهروندان است که در شرایط اقتصادی کنونی هدف شهرداری این نیست که برای شهروندان تنگنای اقتصادی ایجاد کند، کما اینکه شاهد بودید در تهران توانستیم از زمان فعالیت تیم جدید مدیریتی تعداد ۳ هزار نفر از نیروهای شهرداری را کاهش داده و نیروی اضافی هم استخدام نکردیم.

وی تصریح کرد: این اقدام شهرداری به معنای توجه مسئولانه به هزینه‌کرد منابعی است که از مردم دریافت می‌کنیم، چرا که هدف شهرداری این نیست که در شرایط کنونی مبالغی را که از شهروندان دریافت می‌کند بابت حقوق نیروهایش هزینه کند.

قنبری خاطر نشان کرد: شهرداری به دنبال این است که تعداد کارمندانش را به حداقل ممکن کاهش دهد تا از تحمیل مشکلات اقتصادی بر شهر ممانعت به عمل آورد و مسئولانه در رابطه با منابع مالی شهرداری تصمیم بگیرد.

وی تاکید کرد: شهرداری در این مورد یک اقدام کاملا انقلابی انجام داده است تا باعث کاهش هزینه‌های جاری شود و مبلغ بیشتری برای اجرای پروژه‌های عمرانی را در جهت افزایش رضایمندی شهروندان از نحوه ارائه خدمات در حوزه شهری هزینه کند.

مشاور پارلمانی شهردار تهران، تصریح کرد: شهرداری به طور متوسط هر ماه پروژه‌های خاص عمرانی را به بهره‌برداری می‌رساند که تعدادی از آنها ناتمام بوده که تکمیل شدند، همچنین در حال آغاز عملیات اجرای پروژه‌های عمرانی دیگری در مترو هستیم، ضمن اینکه برای توسعه خطوط حمل و نقل عمومی‌نیز برنامه‌هایی داریم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x