۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸

همراه اول برای تولید آنتن هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می پردازد

مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برای تولید آنتن، ۱۲۰۰ میلیارد تومان با شرکت‌های داخلی قرارداد امضا کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری سلامت،به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، هیاتی از کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در بازدیدی از مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول که با همراهی مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل و جمعی از مدیران همراه اول انجام شد، در جریان دستاورد‌های فنی و توانمندی‌های بومی نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور قرار گرفتند.
مدیرعامل همراه اول در این بازدید، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تجاری اپراتور اول تلفن همراه و در اختیار داشتن ۶۰ درصد سهم بازار درآمدی اپراتور‌های سیار کشور اظهار کرد: همراه اول با در اختیار داشتن این پتانسیل عظیم، توسط مرکز تحقیق و توسعه خود قرارداد بومی سازی و تولید داخلی با شرکت‌های مختلف داخلی را در حوزه آنتن به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان منعقد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین انعقاد قرارداد ۴۰۰ میلیارد تومانی برای تولید لینک‌های رادیویی را هم داشتیم.
در این بازدید، ظرفیت پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول نظیر «شاد» که بستری برای امر آموزش و پرورش دانش آموزان کشور است و پهنای باند مصرفی آن توانسته است در مدت زمان کوتاهی از آغاز فعالیت، از واتساپ نیز سبقت بگیرد برای اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تشریح شد.
توسعه پلتفرم آموزشی شاد در کمترین زمان ممکن همزمان با اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور، توسط همراه اول و با نگاه مسئولانه آغاز شد تا راهکاری برای حل یکی از بزرگترین دغدغه‌های کشور باشد.
با وجود اینکه تا پیش از توسعه و بهره برداری از این بستر آموزشی، کاری در مقیاس شاد انجام نشده بود و تمامی زیرساخت‌ها توسط همراه اول توسعه یافت، اما تا امروز هیچ هزینه‌ای برای توسعه و پشتیبانی آن از دولت دریافت نشده است.
توسعه این بستر در کنار سایر پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول، بیش از پیش نقایص شبکه ملی اطلاعات را نمودار ساخت که برای رفع آنها، توسعه مرکز داده یا دیتاسنتر هم در دستور کار اپراتور اول تلفن همراه قرار گرفت تا همه کاربران ارتباطی در کشور به شکل عادلانه قادر به استفاده از سرویس‌های پرکاربرد باشند.
مدیر عامل همراه اول در این بازدید همچنین با اشاره به رایگان بودن اینترنت برای بستر پرترافیکی همچون شاد، از آمادگی این اپراتور برای ادامه ارئه رایگان اینترنت این شبکه خبر داد؛ در حالی که چند ماه پیش وزارت ارتباطات با ارسال نامه‌ای به اپراتور‌ها اعلام کرده بود اینترنت مصرفی برای این بستر رایگان نباشد

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments