۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲

هلند با وجود افزایش COVID-19، محدودیت‌ها را کاهش می‌دهد

انتظار می‌رود از هفته آینده محدودیت‌های کروناویروس در هلند کاهش یابد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Reuters، انتظار می‌رود از هفته آینده محدودیت‌های کروناویروس در هلند کاهش یابد، زیرا فشارها برای بازگشایی جامعه علی رغم بالا بودن میزان آلودگی به ویروس کرونا، همچنان افزایش می‌یابد.

در حالی که بارها و رستوران‌ها مجاز به خدمت به گروه‌های کوچک در تراس‌های فضای باز بین ظهر تا ۶ بعد از ظهر هستند، منع رفت و آمد در شب در سراسر کشور که به مدت سه ماه برقرار است، در تاریخ ۲۸ آوریل برداشته خواهد شد.

دانشگاه‌ها و کالج‌ها نیز به تدریج بازگشایی می‌شوند، در حالی که فروشگاه‌ها مجاز به پذیرش مشتری بیشتری هستند.

نخست وزیر مارک روته قرار است اقدامات را در یک کنفرانس خبری که برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده اعلام کند.

بیش از شش ماه است که هلند در مراحل مختلف قرطینه قرار دارد، زیرا از اواسط ماه اکتبر همه بارها و رستوران ها بسته شده و اجتماعات عمومی بیش از دو نفر ممنوع است.

میزان عفونت کروناویروس در هلند در حال افزایش است…

با وجود این اقدامات، عفونت‌های ویروس کرونا و تعداد بیماران COVID-19 در بخش‌های بیمارستان و واحدهای مراقبت‌های ویژه به بالاترین سطح از ژانویه در هفته‌های اخیر رسیده است.

برداشتن محدودیت‌های هلند

مقامات بهداشتی گفتند، چون فشارها روی بیمارستان‌ها و سایر مراقبان همچنان بالا است، میزان عفونت‌ها تا سه شنبه ۵ درصد افزایش یافته و تقریبا به ۵۴,۰۰۰ نفر رسیده است.

انجمن بیمارستان‌های ملی روز دوشنبه نشان داد که ممکن است بدترین موج سوم عفونت‌ها به پایان رسیده باشد زیرا تعداد بیماران تازه پذیرفته شده در هفته گذشته اندکی کاهش یافته و واکسیناسیون ویروس کرونا در میان افراد مسن در حال افزایش است.

از روز سه شنبه، حدود ۴.۵ میلیون واکسیناسیون در کشور ۱۷ میلیونی تخمین زده شده است و انتظار می‌رود در این هفته حدود ۷۵۰،۰۰۰ تزریق بیشتر انجام شود.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حمایت از اقدامات کروناویروس در هلند در حال کاهش است.

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر کروناویروس، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار عفونت کروناویروس در هلند با بیش از ۲۰ هزار مورد مرگ تایید شده است.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x