۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
رئیس کمیته بررسی فنی و کارشناسی حادثه کلینیک سینااطهر:

هفته آینده نتیجه بررسی حادثه کلینیک سینااطهر قرائت می شود

رئیس کمیته بررسی فنی و کارشناسی حادثه کلینیک سینااطهر گفت: براساس بررسی های انجام شده مجموعه ای از نواقص شخصی و دولتی در بروز حادثه انفجار در کلینیک سینااطهر دخیل بوده اند.

دکتر سید جلیل میرمحمدی میبدی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت، در پاسخ به اینکه چه نتایجی در پرونده حادثه انفجار کلینیک سینااطهر حاصل شده است، افزود: براساس پیگیری هایی که به دنبال این حادثه انجام داده ام تقریبا اکثر قریب به اتفاق کمیته هایی که چه در استانداری و چه شهرداری تشکیل شده؛ جلسات کارشناسی ای که در آتش نشانی برگزار شده مجموع نواقص شخصی و هم دولتی و هم به نوعی دیده می شود.

وی تصریح کرد: شخصی از این جهت که فردی مسئول و متصدی این کلینیک باید تمهیدات ایمنی کاملی را می دیده اما اینکار را انجام نداده است، اینکه در یک جایگاه مسکونی کار درمانی انجام داده اند نقصی است که از طرف مراجعه دولتی مطرح است و اینکه به دنبال بازدیدها و اخطارهایی که داده شده، به این اخطارها توجهی نشده و انجام نشدن اقدامات قانونی محکمی که منجر به توجه به اخطارها و رفع نواقص؛ نیز مشخص است که باید به دنبال اخطارهایی که داده شده بود اقدامات محکمی انجام می شود که این کار صورت نگرفته است.

میرمحمدی میبدی ابراز داشت: متاسفانه آنچه که امروز شاهد آن هستیم این است اکثر قریب به اتفاق اقدامات قانونی انجام شده درباره این حادثه عمدتا مربوط به روزهای اول حادثه است.

کلینیک سینااطهر

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس توضیح داد: مانند خیلی دیگر از حوادثی که در کشور ما اتفاق میفتد و همان روزها و هفته های اول تب و تاب آن در بین مسئولان و رسانه ها زیاد بود، در این حادثه هم همین اتفاق افتاد. امروز پیگیری رسانه ها از این حادثه به ندرت دیده می شود به همین شکل تب پیگیری مسئولان مرتبط با پیگیری و برگزاری جلسات پیرامون این حادثه فروکش کرد.

وی تاکید کرد: من به عنوان مسئول کمیته با حکم جدیدی که دریافت کرده ام درخواست برگزاری جلسه با همه آنهایی که مسئولان کمیته های بررسی این حادثه بودند را در کمیسیون بهداشت و درمان دادم تا آخرین نتایج را بررسی و نتیجه را برای قرائت در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس تقدیم کنیم. هفته آینده این اقدام صورت خواهد گرفت.

میرمحمدی میبدی نتایج این بررسی آیا تاثیری در پروتکل های ایمن سازی سایر مراکز درمانی خواهد داشت، تصریح کرد: جلسه بر این اساس است که شرح گزارش این حادثه به طور کامل قرائت شود و به نوعی مقصران را معرفی کنیم. بعد از آن سازمان ها و نهادهای زیربط را ملکف خواهیم کرد به اینکه در یک بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به بررسی مراکز درمانی و تصویربرداری و جراحی محدود براساس چک لیست های ایمنی آنها اقدام و گزارش آن را به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه کنند.

رئیس کمیته بررسی فنی و کارشناسی حادثه کلینیک سینااطهر تاکید کرد: بنای ما بر این است که این موضوع را یک سال پیگیری کنیم تا درباره برخی از بیمارستان ها و مراکز درمانی که الان در تهران و سایر کلانشهرها وجود دارد الزام و تکلیفی برای بررسی سیستم ایمنی آنها انجام شود تا کمتر شاهد حادثه باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x